PÁTEČNÍ GLOSY 23.07.2004

Miroslava Macka
Český Kocourkov nevesele pokračuje: bývalý předseda politické strany, která v eurovolbách totálně propadla a bývalý předseda vlády, který byl svržen vlastními spolustraníky s odůvodněním, že neumí komunikovat ani s veřejností, ani s kolegy, je vykopáván nahoru - a to rovnou na místo českého eurokomisaře!
A dle průzkumu společnosti Stem/Mark se více než desetina lidí setkala s korupcí u policie - ministr vnitra je ovšem velmi populární a má se stát naším ministerským předsedou.
A do třetice, ČSSD, která získala spoustu hlasů barnumským heslem, že nejdůležitější budovou v obci musí být škola a ne banka, se většinově spolupodepsala nad následující návrh státního rozpočtu: snížení rozpočtu ministerstva školství o 26.9%!!
A znovu podotýkám: co všechno si ještě necháme líbit!

Čtenář glos P.J. trefně poznamenává:
Stálo by za to zjistit, jak by reagoval ministr financí Sobotka, kdybych za ním přišel a řekl mu, že mi musí přispět na splácení dluhů,
které jsem nasekal v hernách. Asi by se cukal, ale já mohu za státní dluh asi stejně (a se mnou i všechna nemluvňata), jako on za moje dluhy v kartách.
Nevím, zda je pan ministr ženat, ale je-li, jak by se tvářil, kdyby jeho žena vedla jejich domácí rozpočet stejným stylem, jako jej vede on v současné vládě? Mám-li použít rétoriku Haliny Pawlowské, pak se současná vláda chová, s ohledem na dočasnost jejího fungování a utváření podmínek pro její nástupkyni, jako sedlák, který prochlastá statek a pak jej odkáže synovi.
Nevím, proč by měl být V.I.Špidla horším eurokomisařem než P. Telička nebo třeba Trepifajxl. Po lidech Špidlova formátu je určitě v EU poptávka a nemálo jich tam ve vedení již musí sedět, neboť Špidlův rukopis je znát ze všech stran - viz poslední aféra s produkcí cukru v ČR, směřující evidentně k likvidaci nebezpečně prosperujícího odvětví v jedné z členských zemí.

Velmi se množí dotazy, kde je možno koupit nový měsíčník 51 PRO.
Distribuci provádí První novinová společnost, a.s. a Mail Step, s.r.o., adresa vydavatele, kde je možno časopis objednat a kde Vám zajisté odpoví na Vaše případné dotazy, je 51 PRO, OPPORTUNITAS,a.s., Sabinova 707/7, 13000 PRAHA 3
Telefon a fax na manažera distribuce a propagace je 222 782 554, e-mail: petr.horak@51pro.cz

A moudro na dnešek vhodné zvláště v době dovolených, tentokrát z pera Richarda Halliburtona:
V cizině nikdy neurážejte domorodce. Vždy se z něj vyklube ministerský předseda.