PÁTEČNÍ GLOSY 16.07.2004

Miroslava Macka
Konečně je vyřčeno, kterak si Velký Strojvůdce představuje budoucí vládnutí.V dopisu spolustraníkům totiž říká: "Pro vedení sociální demokracie není problém s KSČM hovořit o různých záležitostech, dohadovat se na řešení problémů a případně spolu hlasovat v parlamentu."
To se velice líbí i bývalým odbojníkům z ČSSD, viz ústecký Foldyna: "Právě takovou změnu jsme chtěli - mít komunisty za zády." Tedy řečeno bez obalu: Teď už budou muset lidovci a unionisté skákat jak budeme pískat, nebo je prostě s bolševiky přehlasujeme.
Lidovcům a unionistům se to ovšem pochopitelně nelíbí a Kalousek po Grossovi bude chtít písemný závazek, že v důležitých věcech nebudou socani hlasovat s komunisty.
Protože však není třetí cesty, která by vedla k vládě složené s ČSSD, lidovců a unionistů, nakonec se to s vysokou pravděpodobností různými kompromisy a kompromisíčky zalitými obhajobnými slovními sračkami dotáhne ke "zdárnému konci".
A už zcela zapomenuto bude Velkému Strojvůdci, že na zasedání ústředního výboru ČSSD to byl právě on, kdo varoval před pokračováním současné vládní koalice.

Zajímavé bude sledovat případ šéfa jihomoravské ODS Venclíka, který byl brněnským "podnikatelem" Balákem obviněn z toho, že od něj vzal sponzorské peníze za dohození zakázek a ty si ponechal.
Zatím se zdá, že jde o v Česku rozšířenou metodu: Balák je dle některého tisku člověk, již jednou mající co do činění s vydíráním - a tak ho lze krásně použít s tím, že se mu slíbí beztrestnost či zmírnění trestu v nějakém jeho případu, pomůže-li zlikvidovat politického protivníka - Venclík je lídrem ODS pro krajské volby a nic by se nehodilo Velkému Strojvůdci více, než vylepšený volební výsledek v podzimních volbách.
Vždyť i kdyby se nakrásně ukázalo, že Venclíkovi nelze nic takového prokázat, už jednou provždy na něm zůstane škraloup a lidé si nebudou říkat, to je nevinný člověk, osočený grázlem, ale to je ten grázl, co mu nic nedokázali.
Příšerné.


Šéf největší inkasní společnosti Intrum Justitia Ivo Klimeš logicky předpokládá, že s rozmachem žití na dluh přibyde i neplatičů a tím práce pro jeho vymahatelskou firmu. Očekává dokonce několik stovek tisíc případů neplatičů splátek, pojistek a inkasa!
Dle OSN se u nás žije dobře, ze 177 zemí jsme na 32. místě. Jenže od vlády k poslednímu chudákovi na dluh.

Francois de la Rochefoucauld, rozhodně nepopisující Grossův vztah ke komunistům:
Vyspat se s ní, no prosím, ale jen žádné důvěrnosti!