ÚTERNÍ GLOSY 13.07.2004

Miroslava Macka
Silně pochybuji o tom, že chemické "useknutí hlavy" u agresivních psychiatrických pacientů je humánnější než postel se sítí nebo klecí na nezbytnou dobu.
Západní svět ovšem ovládla móda ochrany "práv" kohokoliv a čehokoliv a tak si nikdo netroufá jiný nízor ani vyslovit, neřku-li prosazovat, neboť by byl promptně ukřičen a zašlapán do země. A tak si ve Skotsku slavná dětská spisovatelka Rowlingsová přečte novinový článek o takovém "mučení" dětí v Česku a ihned proti tomu protestuje. A my, vsaďte se, beze slova sklapneme paty - patřičný zákon se už chystá.
Další vítězství ideologie nad zdravým rozumem.

Jak typické: rozhazovačná socialistická vláda sebere zásluhou zvýšení DPH českým obcím zhruba 25 miliard korun a pak jim milostivě "navýší" příjmy o miliardy zhruba čtyři.

Text "slibu" poslanců o loyalitě vznikající vládě je formulačně tak mizerný, že ho snad vymyslel sám Stanislav Gross.
"My níže podepsaní poslanci v úmyslu stabilizovat situaci vyjadřujeme společnou vůli podpořit vznik koaliční vlády", zní totiž její text, kolující už v poslaneckém klubu ČSSD.
Být opozičním poslancem, podepíšu jej taky. Vždyť proč bych nepodpořil vznik například koaliční vlády ODS třeba s Nezávislými?

Exministr průmyslu Grégr, účastník schůzky Gross - Zeman, prozradil, že Gross slíbil Velkému Vysočinskému Důchodci návrat do politiky, ač se o konkrétních funkcích nemluvilo. Taky nemuselo. Zemanovu uraženou ješitnost by zahojila jen funkce jedna: prezident republiky.
Ale z Vysočiny by mezi nás, blbce, sešel jen a jedině tehdy, kdyby měl tuto funkci zcela jistou.

A moudro na dnešek, tentokrát od Karla Havlíčka Borovského:
Kuš - hubu suš. Řvi - podíl lví.