PÁTEČNÍ GLOSY 9.07.2004

Miroslava Macka
Pokud si ještě pamatuji, padla Špidlova vláda také a hlavně proto, že se skupině bolševiků uvnitř ČSSD zdála politika vlády příliš
pravicová a příliš ve vleku Kalouska a US - DEU. Také jeden z penězovodů, silně ovlivňující komunální politiku a tedy komunální volby - ministerstvo pro místní rozvoj - v rukou unionistů jim bylo trnem v oku. Jednobarevná vláda s podporou komunistů, to byl jejich cíl.
Dnes, pročítám-li komentáře, jako by si to nikdo nepamatoval a všichni říkají, že Gross už má opět po "čestném" odchodu poslance US-DEU Bielesze a příchodu superloyálního Kořistky (minulá neloyaloita k mateřské ODS již zapomenuta) 101 hlasů opět jistých. ( Kottovy alkoholické excesy také zapomenuty.)
Zdaleka to nevidím tak grossovsky růžově, široké úsměvy sem, široké úsměvy tam.

Armáda před léty nakoupila bitevní letouny L-159 Alka za téměř 50 miliard našich korun - pětitisícovkou přispěl teoreticky každý z nás, prakticky ovšem spousta nemakačenků nedala ani korunu a my, co podnikáme či jsme zaměstnanci, vyděláváme a platíme daně jako mourovatí jsme zaplatili tisícovek mnohem víc. Dle bývalého šéfa generálního štábu Šedivého proto, že náš vstup do NATO byl v nedohlednu a hrozba bezpečnostní krize po rozpadu SSSR byla realitou. Bla, bla, bla, bla.
Dnes je prý situace jiná a tak je zapotřebí většinu těchto letadel urychleně a se ztrátou prodat a nakoupit za 24 miliard obrněných transportérů a za dvacet miliard pronajmout stíhačky Gripen.
Plánovačí prý se tentokrát nemýlí, "už se z minulých chyb poučili".
Mne by uspokojilo, kdyby se nemýlili proto, že za svá průšvihová minulá rozhodnutí byli na hodinu vyhozeni a do smrti budou živořit o chlebu a vodě, neboť budou splácet alespoň díleček peněz, které svojí mizernou prací vyhodili oknem.

Čtenář glos a autor mnoha mnou citovaných textů ( opakovaně děkuji) pan P.J. mi včera napsal:

Vážený pane doktore,
v dnešních ( tedy včerejších - poznámka M.M.) glosách podsouváte Staníkovi a jeho partě ty nejčernější úmysly pokud jde o jejich působení v politice, ba dokonce se neštítíte vyslovit myšlenku, že by to snad mohly být motivy zištné! Styďte se! Vždyť oni přece jenom nechtějí odejít od rozdělané práce.
A že p. Bieleszovi někdo zaplatil za to, že uvolní místo v PSP ČR někomu s ještě dekalcifikovanější páteří a vulkanizovanějším svědomím? Proč se nad tím pohoršujete? Já naopak to vidím jako nesmírně podnětný a inspirující krok! Ač nejsem nikterak zámožný, jsem připraven značně přispět a iniciovat sbírku na odchodné pro celý tenhle vypečený spolek. Určitě najdu dost zájemců, kteří rádi zaplatí malému Velkému a jeho družině cestu kolem světa, na Měsíc, na Pluto či ještě raději za hranice Galaxie. Pokud jsou tam živé bytosti, je mi jich sice nesmírně líto, ale bližší košile než kabát.
S přátelským pozdravem Váš ...

Dnes naučení Stanislawa Jerzyho Lece:
Nejjistějším způsobem jak vždy zasáhnout cíl je vystřelit nazdařbůh a trefené nazvat cílem.