ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.07.2004

Miroslava Macka
Vypadá to, že konečně budeme mít "silnou" Grossovu vládu. V poslanci US - DEU Bieleszovi "se hnulo svědomí" a než by rozbil svým odchodem z této strany její poslanecký klub a připravil ji tak o auta, mobily, sekretářky a finance, odchází z poslanecké sněmovny a uvolňuje tak svoje místo náhradníkovi Kořistkovi, který prý staronovou vládu podrží.
Před týdnem Bielesz sice vehementně tvrdil, že nemá důvod něco takového udělat a jde jen o spekulace, dnes zase tvrdí, že"pouze řekl, že to jsou spekulace, nedodal však, zda pravdivé nebo nepravdivé" a za spekulace dnes označuje zase to, že za svůj odchod shrábl pár milionů.
Jak to bylo se pochopitelně nikdy nedozvíme, Grossovi zavázaní podnikatelé bez problémů dokáží Bieleszovi zaplatit způsobem nezjistitelným a nedokazatelným.
Navíc Bielesz říká: "Z politiky odejít nehodlám."

Vláda by to ovšem byla skutečně "na baterky": většina jednoho hlasu - a můžete si vybrat zda by šlo o hlas opilce a přeběhlíka Kotta, "nového" Zdeňka Kořistky, bývalého člena ODS a jak si dobře pamatuji, dříve militantního antilevičáka, nebo "pravých socialistů" Kavana, Hojdara a dalších.
Také boj o zajímavé, neboť stovky milionů přerozdělující, ministerstvo pro místní rozvoj nás čeká. A to se blíží schvalování rozpočtu na příští rok a přes zvýšení daní chybějí miliardy a miliardy...
Okurková sezóna, jak to vypadá, rozhodně nebude.

Také způsob handlování Grosse s ODS je k hořkému ušklíbnutí: Gross slibuje různé prebendy, čímž krásně dokazuje, čím je mu politika. Nejvyšší čas tohoto "celoživotního" politika vykopnout.

Ministr dopravy Šimonovský se do socialistické vlády opravdu hodí: včera přišel na vládu s "Národní strategií cyklistické dopravy". Nic proti cyklistům a cyklostezkám, ale Národní strategie a státem řízené investice? Už chybí jen "Pětiletý plán cyklistiky".
Vše, jak bývá v Česku zvykem, nakonec zaplatí hlavně většina, která na kole nejezdí a jezdit nehodlá.

A Niccoló Machiavelli:
Dobré vychování vzniká z dobrých zákonů.