STŘEDEČNÍ GLOSY 30.06.2004

Miroslava Macka
Pak se divte, že spousta voličů naletěla na předvolební sliby sociální demokracie, když jejich reprezentanti - poslanci jsou zcela stejní: včera si všichni pochvalovali Grossův nezměrný optimizmus a jeho slib, že sestaví funkční vládu, která bude vládnout až do roku 2006.
Jo, strach o koryta, neboť většina z nich by nemohla očekávat své zvolení v předčasných volbách, zatemňuje každý mozek.

Viz odpověď nového předsedy US - DEU Němce dnešním Lidovkám na otázku, zda to, že US - DEU není schopna garantovat deset potřebných poslaneckých hlasů, nekomplikuje možnou účast US-DEU v nové vládě: "Nekomplikuje".

A Špidlovy škleby vystřídaly na titulních stránkách novin široké úsměvy Grossokalouskaněmce.

Ve Francii demonstrují tisíce zaměstnanců státních firem, neboť se bojí jejich plánované privatizace. Neboť soukromý majitel by z přebujelého státního podniku spoutsu z nich jako nepotřebných vyházel.
Také důkaz o kvalitě hospodaření státu.

Pravdu má Viktorie Špidlová, když v dnešním Právu tvrdí, že na jejího manžela spáchali stranický puč Zemanovi lidé. Není totiž moc mstivějších lidí než je Miloš Zeman a proto pomsta za potupu při volbě prezidenta zákonitě musela přijít. Na druhé straně by žádný puč nemohl být úspěšný, kdyby byl úspěšný Vladimír Špidla. Ten ovšem svým vládnutím Zemanovi pomstu velice usnadnil.

Můj včerejší text z Lidovek:

Bordel na nejvyšší úrovni bude pokračovat.

Jak jste již dozajista zaznamenali, česká agentura Eli Bohemia, doposud úspěšně organizující celosvětový obchod s drahými prostitutkami, nedobrovolně ukončila svoji činnost. Při té příležitosti poskytla jedna z bordelmamá, druhá nejdůležitější osoba v celé hierarchii firmy, některým mediím zajímavý rozhovor o dalším možném osudu tohoto podniku.
Na jedné straně sice dosavadní důležitá až klíčová postava v tomto drahém bordelu přiznala, že "došlo k pohybu, který nastal", přičemž "dělali zničující věci", které "způsobily určitou míru destabilizace", ovšem podle této mladistvě vyhlížející kněžky lásky, hýříci úsměvy a optimismem, "krize včera skončila" a celá firma "má nastartováno k tomu, dát se zase dohromady", neboť "hlavní problém, totiž že jsme nedokázali komunikovat s veřejností" byl definitivně zažehnán a všichni se "připravují na to, co nás čeká".
A že to myslí vážně a úpřímně dokázala výše zmíněná kněžka lásky hned na místě následujícími slovy: "Chci, abychom si důvěru zasloužili a jsem přesvědčena, že když budeme tu práci dělat dobře, lidi to ocení".
A jak toho chce dosáhnout? I na to měla zastupující bordelmamá okamžitý recept: "Chci, aby všechny spolupracovaly s nadšením a ne z donucení" a hlavně nic konzervativního, běžného, prostě "měla by to být spolupráce všech a ne tandem", takže, opět podle jejích slov, "chceme využít potenciál všech, kteří jsou schopní", "vtáhneme lidi do hry".
Tuto novátorskou myšlenku ovšem zkušená až protřelá, byť mladá dáma, ihned doplnila mnoha praktickými radami.
"Cíl, který budeme sledovat, musí mít míry", prohlásila například nadšeně a dále dodala, opět s obvyklou jiskrou v oku "Zcela jednoznačně ten záběr musí být širší", prostě " musíme se víc otevřít" a hlavně "musíme být otevřeny na všechny strany".
A také chceme "debatovat o tom, z které pozice", prostě "se musíme domluvit o tom, z které pozice", zazněla další rada z praxe. A žertovně dodala: "Já pozici vnímám!"
Přímo k pomilování byla ovšem druhá bordelmamá při vlídném hodnocení minulé práce svého nejvyššího představeného a při úvahách o jeho případném budoucím využití:
"Já si nemyslím, že přestal fungovat". "Dostal se jen příliš daleko". To bylo hlavní poučení z chyb předchůdce. A jeho další osud? Jeví se přímo skvěle: "On má velký potenciál, tomu uděláme prostor" a rozhodně "budeme pokračovat ve věcech, které byly započaty", zaznívala jen slova chvály z úst kněžky lásky.
Kristepane! Teď se dívám, že se mi pomíchaly papíry a namísto poznámek o rozprášení exkluzivního bordelu pod hlavičkou "hostesingové a modelingové" agentury se mi dostaly do rukou autentické citáty zastupujícího místopředsedy ČSSD a žhavého kandidáta na "zimního premiéra" Grosse, tak jak je vyslovil v pozoruhodně "cyrilovském" ( můj jednoslovný terminus technicus bezobsažného slovního mlžení a vykrucování, pojmenovaného nikoliv podle věrozvěsta stejného jména) nedělním rozhovoru s Václavem Moravcem na ČT 1.
Moc se omlouvám, prostě se mi popletly bordely.

A Niccoló Machiavelli:
Lidé musí mít při svém jednání vždy na zřeteli dobu, neboť kdo nejde s dobou, ztroskotá.