ÚTERNÍ GLOSY 22.06.2004

Miroslav Macek
Trapný Špidla trapně vládnul a tak i jeho pád a odchod nemůže být jiný než trapný. Je nejvyšší čas, aby se dočasným vůdcem smečky stal zase nějaký chlap. Jenže ať se rozhlížím jak rozhlížím, ve vedení ČSSD žádného nevidím.
Pro budoucnost je včerejší let soukromého letounu známého konstruktéra Rutana na hranici vesmíru asi tak stokrát důležitější než celý Špidla a neslavný konec jeho vlády. To jen tím, že jej máme na očích, jeví se nám, byť trpaslík, větší a proto důležitější.
Příští rok chce stát opět utratit o 100 miliard více, než může a má. A to jistě bez ohledu na to, zda bude u kormidla Vládík, Staník nebo kdokoliv jiný. Jak neustále opakuji: je nejvyšší čas udělat co nejdříve volební defenestraci.
Další velká bublina velkého žvanila Miloše Zemana splaskla: jeho snaha "dostat do tepláků" bývalého ministra privatizace Tomáš Ježka nejen nevyšla, byť tehdy tvrdil, že "vláda se snaží plnit sliby, třebaže všichni ostatní tvrdí, že žádná akce Čisté ruce nebude, nyní však vidíte, že začíná", ale Úřad vlády se Ježkovi navíc musí omluvit za tehdejší nevybíravá slova někdejší Zemanovy hlásné trouby a nynějšího velvyslance v Moskvě Bašty, který suverénně prohlašoval, že se Ježek při privatizaci Čokoládoven dopustil trestného činu, navíc musí vláda vyplatit Ježkovi symbolickou satisfakci 10.000.- Kč.
Jak už to tak v Česku ovšem chodí, zaplatíme to z daní my, a ne Zeman s Baštou. Fuj.
Dle literárních kritiků jsou čerstvé paměti prezidenta Clintona "neuvěřitelně odfláknuté a nudné." Co ovšem chcete od člověka, který podle svého doznání "kouřil sice marihuanu, ale nešlukoval" a Lewinskou ukájel doutníkem?
Včera vyšlo první číslo nového a pravicového politického měsíčníku PRO 51 a v něm můj článek o "šťastných zítřcích". Nebylo by fér publikovat zde článek dříve, než vyjde druhé číslo časopisu, takže Vám doporučuji si časopis koupit. Je v něm zajímavý rozhovor s panem Jonášem, který je českým zástupcem u Mezinárodního měnového fondu a spousta dalších zajímavostí.
Niccoló Machiavelli:
Moc získává snadno tituly, tituly však nedělají moc.