PÁTEČNÍ GLOSY 4.06.2004

Miroslava Macka
Jak je vidět, alespoň ministr vnitra Gross se dokonale podřídil novému trendu v ČSSD, že její politikové "musí sesednout z koně" - přesedl do rychlého auta. Včera se dle MF Dnes opět řítil ulicí Pražskou stovkou. Možná by stála za úvahu taková malá občanská neposlušnost: přestat policii platit pokuty s odvoláním na to, že vzhledem k rovnosti před zákonem jezdíte dle návodu jejich ministra.
Největší průšvih ovšem je, že to Grossovi zcela beztrestně projde a vsadím se, že jiné něž dopravní policejní složky už dnes za naše peníze pátrají, zdali za normální prací novinářů z MF Dnes není nějaké to politické spiknutí nebo pomsta tunelářů.
Půvabný a pravdivý je titulek v MF Dnes: "Do řízení nemá ministr co mluvit, tvrdí Špidla." Výsledky vládní správy tohoto státu tomu opravdu nasvědčují. Je nejvyšší čas nakopnout tuto vládu už v rámci voleb do Evropského parlamentu a nevolením vládních stran jim dát najevo, co si o nich a jejich práci myslíme.
Další skvělý soudní výsledek: po třinácti letech vynesl soudce brněnského městského soudu Schinzel rozsudek nad třemi bývalými studenty brněnské fakulty architektury, který je nutí omluvit se za to, že bývalého předsedy KSČ Snášela nazvali v roce 1990 arogantním kariéristou a odmítli chodit na jeho přednášky.
Znovu si připomínám slova jednoho mého starého, bohužel už mrtvého přítele: Předseda KSČ, to nemohla být malá svině.
Lídr KDU - ČSL do eurovoleb Zuzana Roithová si neklade malé cíle a věří v pět mandátů pro lidovce. Její slova by se dala interpretovat i jinak: člověk s tak chabým úsudkem nemá ve vrcholné funkci co dělat.
Vláda se opět dohaduje, jak vysoká má být nemocenská. Na nejjednodušší a nejlogičtější odpověď: tak vysoká, nakolik se člověk pojistí, ovšem vládní socialisté vzhledem k přerozdělovacímu šílenství nepřijdou.
Podivuhodnou skotačinkou života je zpráva, že slavný rakouský chirurg Bodner, operující v minulosti akutně Havla a následně i slovenského prezidenta Schustera, byl soudem odsouzen za pochybení při chirurgickém zákroku (omylem zašil při vývodu nesprávný konec střeva a pacient následně zemřel) k vysoké pokutě.
Česká a švédská vláda se dohodly, že podrobnosti kontraktu na pronájem stíhaček Gripen budou utajeny navždy, a nejen na deset let, na které byl kontrakt sjednán. Smrdí to pěkně, co? Zvláště když ten kontrakt platíme my, nemajíce ovšem právo vědět, jak solidně či mizerně vláda s našimi penězi hospodařila. Fuj!
Nicolló Machiavelli:
Lid, klamán přeludem dobra, často žádá svou záhubu.