Krásný region aneb na kole Severní Moravou a Slezskem

V návaznosti na akci "Krásná země 2004" (www.krasnazeme.cz), kterou pořádá agentura CzechTourism (Česká centrála cestovního ruchu) připravuje Destinační Management Moravsko Slezský (DMMS) - firma Enterprise plc, s.r.o. (www.enterpriseplc.cz) na červenec realizaci akce "Krásný region". CzechTourism se snaží již ve druhém ročníku poukázat na krásy naší země a podpořit tak domácí cestovní ruch. Snahou DMMS je představit krásy regionu Severní Morava a Slezsko a přilákat tak turisty do "Regionu kontrastů a příležitostí".

Celá trasa je rozdělena do 6 etap, které povedou těmito turistickými oblastmi: Ostravsko, Opavsko, Krnovsko, Hrubý a Nízký Jeseník a zpátky na Ostravsko. Mapku znázorňující jednotlivé etapy si brzy budete moci stáhnout www.kct-msk.cz. Všechny trasy jsou vedeny po značených cyklistických trasách, případně po silnicích III. třídy a místních komunikacích. Po celou dobu bude k dispozici doprovodné vozidlo.

Délka jednotlivých cyklistických etap se pohybuje v průměru okolo 50 km za den, ale vzhledem k náročnosti některých etap jsou trasy doplněny o jiné formy přepravy - např. vlak, cyklobus apod.

V rámci tohoto putování budete mít jedinečnou příležitost poznat krásy Severní Moravy a Slezska a navštívit jedny z nejkrásnějších a nejznámějších turistických atraktivit tohoto kraje jako jsou zámky v Kravařích a Hradci nad Moravicí, ruční papírna ve Velkých Losinách, Zlatorudné mlýny v údolí říčky Olešnice apod.

Po celou dobu trvání této akce bude probíhat soutěž, jejíž hlavní výhrou je "Relaxační dvoudenní pobyt pro dvě osoby v Sanatoriích Klimkovice". Tuto cenu věnoval do soutěže hlavní sponzor akce - Sanatoria Klimkovice. Zapojit se může kdokoliv, stačí pouze vyplnit anketní lístek a zúčastnit se alespoň jedné cyklistické etapy.

Akce bude slavnostně odstartována v sobotu 10. července v Hornickém muzeu OKD v Ostravě a ukončena bude ve čtvrtek 15. července v rámci oslav 10. výročí vzniku lázní Sanatoria Klimkovice. Zde se peloton "Krásného regionu" spojí s národním pelotonem akce "Krásná země 2004". Akce "Krásný region" bude v Klimkovicích oficiálně ukončena, ale účastníci mohou dojet společně s národním pelotonem do metropole regionu - do Ostravy, kde bude připraven zajímavý program. Další den, tj. 16. července, mohou zájemci pokračovat s národním pelotonem směrem na Hrčavu, nejvýchodnější obce ČR, která je cílem pelotonu "Krásné země". Připraven bude opět doprovodný program, který můžete zažít jen na tomto trojmezí Česka, Polska a Slovenska.

Další informace týkající se této akce (itinerář trasy, včetně časového harmonogramu, programy jednotlivých dnů, tipy na ubytování apod.) a případné změny budou na www.kct-msk.cz průběžně zveřejňovány.

Jestliže Vás akce zaujala a rozhodli jste se, že se k této akci připojíte, kontaktujte Destinační Management Moravsko Slezský na e-mailové adrese enterprise.plc@enterpriseplc.cz Toto "přihlášení" není povinné, organizátorům akce to však pomůže při plánování doprovodných programů a při zajišťování přepravy. Do e-mailu uveďte prosím, pro kterou etapu(-y) jste se rozhodli a počet osob. Děkujeme.

Partneři akce:
Patron akce - Moravskoslezský kraj
Mediální partner akce - Český rozhlas Ostrava
Hlavní sponzor - Sanatoria Klimkovice
Organizační partner - Klub českých turistů
Organizátor akce - Destinační Management Moravsko Slezský