XIII. Mezinárodní dětský folklórní festival Štěpy 2004

28. - 30. května 2004

Ve dnech 28. až 30. května 2004 se ve Veselí nad Moravou uskuteční XIII. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu ŠTĚPY 2004, který pořádá Folklorní sdružení České republiky a Město Veselí nad Moravou ve spolupráci s Městským kulturním střediskem, Domem dětí a mládeže a místním Dětským folklorním souborem Štěpnička. Záštitu nad letošním ročníkem festivalu převzal předseda Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky František Mezihorák, senátor Senátu Parlamentu České republiky Josef Vaculík a člen Rady Jihomoravského kraje Jan Letocha.

Na festival byly pozvány soubory Děcka z Kunovic, Prácheňáček ze Strakonic Veličánek z Velké nad Veličkou, Spineček z Vnorov, Malá Ostravička z Ostravy, dále se zúčastní soubor Zlatňanka ze Zlatých Moravců ze Slovenska, účinkovat budou také děti z domácího souboru Štěpnička

Ve festivalovém programu nebudou chybět tradiční výchovné koncerty pro základní školy v pátek 28.5. 2004 v 9.00 hod. v kině Morava.

"Roztančená ulice" je název sobotního pořadu, který začíná v 9,00 hod. a ve kterém se v ulicích města představí všechny soubory. Ve 14.00 hod. začíná v Zámeckém parku pořad pro děti "Zpívejte, tančete, bavte se" a v 19.00 hod. završí sobotní den program "Když sem byl malučký..." v kulturním domě ve Velké nad Veličkou. V neděli 30.5. 2004 se ve 14,00 hod. uskuteční Slavnostní průvod městem od Městského kulturního střediska do Zámeckého parku, kde bude od 15,00 hod. navazovat hlavní program "Strašák je pašák", kterým bude festival zakončen.

Hlavními mediálními partnery je Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura. Festival podpořili OSA Praha, CAC Leasing, a.s. Praha a další.

Václav Horčička