ÚTERNÍ GLOSY 6.04.2004

Miroslava Macka
Miloš Zeman velmi hlasitě naznačuje, že by se rád vrátil do čela ČSSD. Nemyslím si, neboť jej za léta docela dobře znám, že by mu šlo příliš o sociální demokracii či becherovku, kterou by se opět mohl za naše daně napájet na úřadu vlády. Jde mu o jediné: o poplácávání po zádech a našeptávání, jak je skvělý.
Neměli bychom ovšem zapomínat, že jak dnešní zadlužování, tak dnešní premiér, jsou JEHO vyrostlí parchanti.
"Existencionální rovnost" je heslo, která razí Vladimír Iljič Špidla. Jak správně podotýká v polemice s ním Karel Steigerwald v dnešní MF Dnes, existencionální rovnost platí snad jen v márnici, předtím, během života jsou si lidé nerovni.
Průšvih je v tom, že zastánci existencionální rovnosti byli v historii vždy ochotni kvůli této "rovnosti" setnout libovolné množství hlav, vytahat libovolné množství uší, sebrat libovolné množství majetku....
Policie nakoupila za naše peníze auta. Policejní mluvčí prohlásila, že nám policie neposkytne informaci "za kolik", neboť "se smluvně zavázala, že cenu nebude zveřejňovat."
Pokud si tuto, zdánlivě drobnou lumpárnu, necháme líbit, jsme opravdu na přímé cestě do pekla.
Ministr Gross navíc prozradil při setkání ČSSD s nesoudnými občany na Řípu, že svou prací zabránil vzniku společnosti těch, "kteří silnou veřejnou ruku nepotřebují, protož jsou dostatečně silní a bohatí, aby asi vše zařídili sami."
Výjimečně má pravdu - levičácká politika ČSSD opravdu zabraňuje lidem, aby zbohatli a hlavně, aby se stali na státu nezávislí.
Henry Hazlitt (nejen k stávkujícím za vyšší platy):
Ve směnné ekonomice je každá mzda příjmem jednoho, ale zároveň nákladem druhého. Každé zvýšení mzdy, které není kompenzováno stejným zvýšením produktivity práce, je zvýšením výrobních nákladů.