PONDĚLNÍ GLOSY 26.01.2004

Miroslava Macka
Exministr zdravotnictví Ivan David má zcela pravdu, když titulkem svého článku v dnešních Lidovkách tvrdí, že "České zdravotnictví: je na občanech, jaké bude."
Pokud totiž občané před příštími volbami nepodlehnou vábení o bezplatném, dostupném a kvalitním zdravotnictví pro všechny a nezvolí Davidovy spolustraníky z ČSSD, budou mít konečně šanci dočkat se solidních změn k lepšímu, které ovšem, konečně a správně, budou pro některé občany změnami k horšímu.
Eiffelova věž od soboty září červeně. Jedno, poněkud nedůvěryhodné vysvětlení je, že je to na počest příchodu čínského nového roku. Druhé, velmi důvěryhodně je pak to, že je to na počest příjezdu prezidenta komunistické Číny.
Kšeft je kšeft, zní můj nejkratší komentář.
Ten delší cituje výrok dávného britského ministerského předsedy, který, byv napadnut opozicí, že britské válečné lodě potlačily silou povstání v Číně a udržely tak pro Anglii volný obchod, pravil: Račte si uvědomit, že bude-li nosit každý Číňan o centimetr delší košili, má anglický textilní průmysl práci na třista let.
A ještě jedna poznámka: Chudák Havel se svým přijímáním dalajlámy bez nasvícení Petřína a taky bez kšeftů pro české továrny a jejich zaměstnance.Copak na to asi říká?
Zítra, jako každé úterý, vyjde v Lidovkách můj článek, tentokrát o snu o "virtuálním státu ve státě."
A vynikající zpráva na konec: šéf Microsoftu Bill Gates oznámil, že jeho firma pracuje na programu, který by zlikvidoval putování nevyžádaných zpráv a reklam do našich počítačů. Kéž se to podaří.
A Rochefoucauld na dnešek:
Velký talent nemůže mít malý člověk.