PÁTEČNÍ GLOSY 16.01.2004

Miroslava Macka
Nevím, jak je to podle současného práva, neboť paragrafy jsou proto kulaté, aby se dle potřeby daly stavět na hlavu, ale podle zdravého selského rozumu je to jasné: pokud dnes již proslavená rodina Červeňákových dostala 900.000.- Kč odškodného, rozhodně přestala být v tom okamžiku "sociálně potřebná" a je tedy jen správné, že jim bylo zastaveno vyplácení sociálních dávek.
Stejně, jako by mělo být zastaveno, vyhrála-li by v Sazce či zdědila milion.
Poslanci ODS mají pomoci vyřešit Špidlovi "veliký problém" - jeho vláda navrhla poslat do Afganistánu stodvacetičlenné české komando, ačkoliv část poslanců ČSSD byla a je proti (a Špidla to jistě dobře věděl), takže hlasování o této misi může skončit v poslanecké sněmovně pro vládní plány katastrofálně.
Být poslancem ODS, rozhodně bych Špidlovi vstříc nevyšel a nepřistoupil bych ani na obvyklý handl "něco za něco", neboť pomáhat mu látat puklou ČSSD není v zájmu ODS.
A že by to byla "mezinárodní ostuda"? Ale, ale. Vždyť "kvalita" této vlády musí být přece ve světě známa. A není-li, je nejvyšší čas, aby známa byla.
Nechápu, proč rodičům, kteří nechtějí o zavírání patřičně nevyužitých škol ani slyšet, nevyhovíme.
Přidělme každé takové škole na každého jejího žáka sumu, odpovídající celostátnímu průměru výdajů na žáka a umožněme rodičům, aby mohli peníze, případně pak chybějící na provoz školy, doplatit ze svého.
Neboť proč bychom měli na provoz takových škol doplácet všichni?
Dle medií v současnosti v ústeckém kraji "hledá práci" 77.000 lidí. Pravdou však je, že sedmdesátsedm tisíc lidí v tomto kraji nepracuje. Kolik jich však skutečně hledá práci, toto číslo vůbec nevyjadřuje.
Nic nevystihuje nesmyslnost a marnost vládního socialistického přerozdělování lépe, než titulek v dnešní MF Dnes: Vláda připravuje zdražení potravin, aby měla na důchody.
Po vítězství Miloše Zemana ve volbách jsem prohlásil, že voliči dali ČSSD příležitost se historicky znemožnit. Je pravdou, že za vlády Miloše Zemana se tak příliš viditelně nedělo, neboť jednak byl Zeman příliš svázán opoziční smlouvou, jednak je svým ekonomickým myšlením pravičák, který se stal předsedou levicové ČSSD jen a jedině proto, že se chtěl čelně střetnout s Václavem Klausem a k tomu byla ČSSD nejvhodnější.
Zato současná ČSSD naplňuje moji prognóze dokonale.
Pokud opravdu platí to, co prohlásil ministr kultury Dostál při soudu Stanislava Grosse s týdeníkem Respekt, totiž že po zveřejnění článku o tom, kterak si Gross po nocích volá s podnikatelem Babišem a majitelkou nevěstince měl Gross deprese, pak by měl Gross z funkce šéfa silového rezortu okamžitě ze zdravotních důvodů odejít. Pravděpodobnější však je, že Dostálovo tvrzení byla jen přátelská výpomoc.
Dnes již "proslavení" manželé Stodolovi se mimi jiné přiznali v loupežnému přepadení manželů Hromasových z Chabeřic. Průšvih je v tom, že za tuto vraždu byli obviněni, obžalováni a odsouzeni k šesti letům natvrdo Jiří Brejcha a Mária Prchalová.
Pravděpodobnost, že tito dva budou vymáhat na státu za tento příšerný justiční omyl nemalou sumu, je téměř stoprocentní.
Pravděpodobnost, že tyto peníze nakonec zaplatíme z daní všichni a nikoliv jen lajdáčtí policisté, státní zástupci a soudci, je bohužel stejně vysoká.
V Prachaticích srazil vítr z kašny sochu Spravedlnosti a ta se rozbila na tři kusy.
Dle staré pověsti pád této sochy předpovídá pád vlády.
Ukáže-li se pověst být pravdivou, dodatečně přispěji Prachatickým na opravu sochy nemalou sumou. Neboť půjde o investici, která se již vyplatila.
A troufám si tvrdit, že nás, dobrovolných investorů, bude víc.
Rochefoucauld:
Sebevědomí druhých je nesnesitelné, neboť zraňuje to naše.