ÚTERNÍ GLOSY 13.01.2004

Miroslava Macka
Dienstbier, Kořínková, to jsou jména, která sype z rukávu Vladimír Iljič, hledající evropského komisaře. Hrobové se otvírají, chce se dodat.
A také ukázka toho, jak se vláda na vstup do EU "kvalitně" připravila.
Viz další slova Vladimíra Iljiče: "K dispozici je dostatek erudovaných kandidátů se zázemím v nejrůznějších oblastech. Často ale neumí promluvit v cizím jazyce."
Vzhledem k tomu, že erudice= výsledek vzdělání, jsou ovšem takoví jazykově nevybavení kandidáti polovzdělaní až nevzdělaní, tedy neerudovaní, soudruhu premiére.
Také se objevuje jméno bývalého ministra Lachnita. Důvod? "Premiér Špidla by se ho rád zbavil", prozradil jeden z poslanců ČSSD.
Irové se zřejmě připravili na vstup do EU mnohem lépe než Česko. Za poslední léta se majetek Irů zpětinásobil a teď jej tedy s úspěchem exportují tam, kde očekávají velké zisky. A domnívají se, že v Česku by se mohla opakovat situace Irska, které po vstupu do EU začalo rychle bohatnout (byť se mnozí domnívají, že to s vlastním vstupem do EU nemělo nic společného, že šlo spíše o efekt příznivého daňového a nebyrokratického prostředí).
Pokud tomu tak skutečně bude i v Česku (o čemž poněkud pochybuji), vydělají na tom bohužel zase jen Irové a další připravení a na nás zůstane jen ohlodaná kost, neboť to je logická odměna za naši převážně "montážní" práci. Také jeden z důsledků padesáti let bolševizmu.
Jak typické! Namísto urychlené výstavby kvalitní dálniční sítě a důkladného vyčištění českých silnic od přetížených náklaďáků a rachotin na sjetých gumách stát "nabízí" každý měsíc letošního roklu jednu přísnou kontrolu na silnicích. Socialismus par excellence v praxi.
A Rochefoucauld na dnešek:
Kdybychom přátelům nic nepředstírali, žádné bychom neměli.