ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.01.2004

Miroslava Macka
Bývalý náměstek policejního prezidenta Antl, který poté, co při autohavárii v říjnu loňského roku způsobil škodu za 260.000.- Kč a následně mu bylo naměřeno 0.52 promile alkoholu v krvi, odešel od policie a skončil v Telecomu, se jakémukoliv potrestání úspěšně vyhnul. Nevyzvedával si totiž celý rok předvolání k přestupkové komisi (a příslušným úředníkům se jaksi nedařilo a nedařilo mu předvolání předat, což je další zajímavý fakt) a tak byl po roce celý případ promlčen.
Kdysi populární Antl napsal knihu "Gaunery nemám rád". Teď se mezi ně zařadil.
A vsaďte se, že až se ho novinářům konečně podaří dostihnout, nadějeme se jen nechlapského gejzíru výmluv či ostrých slov.
Nezávidím šéfovi lidovců Kalouskovi jeho rozhodování nad nabídkou stát se ministrem zemědělství. Jde totiž o rezort, který rozděluje nemalé peníze, a navíc do oblasti, v níž se tradičně nachází nejvíce lidoveckých voličů. Tlak z regionů od spolustraníků, aby to vzal, tak jistě nebude malý.
Vstoupí-li ovšem Kalousek do vlády, ztratí tak svoji velice výhodnou pozici: kdykoliv se to hodí, může být vládě opozicí a požadovat pro lidovce a zájmové skupiny za nimi větší kus krájeného koláče.
Jak tvrdí euronadšenci, vstupem do Eu rozhodně nepřijdeme ani o ždibíček naší suverenity. Evropského komisaře za Česko ovšem vybere z nabízených lidí předseda Evropské komise Prodi. No comment.
"Není pravda, že bychom nic nedělali", říká ministr práce a sociálních věcí Škromach nad čísly o rapidně rostoucí nezaměstnanosti.
Není žádný důvod mu nevěřit: politika této vlády opravdu vede k vyšší nezaměstnanosti.
Škromach, stejně jako Špidla, ovšem zná i jiné experty.
Policie prý má dostatek důkazů k tomu, aby záhy mohla obvinit pachatele, který umístil do vozu sociálnědemokratického poslance Hojdara odposlechové zařízení.
Je-li to tak, máme se na co těšit.
Podle zahraničního tisku se Michajlo Michajlovič, podezřelý z vraždy švédské ministryně zahraničí Lindhové, ke svému činu doznal. To nejdůležitější, totiž svůj motiv, však stále neprozradil.
A Rochefoucauld nejen k Antlovi?
Vnější dokonalost často zakrývá vnitřní nedostatky.