ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Stát si pod vedením Špidly a jeho gangu vypůjčí příští rok prostřednictvím dluhopisů od bank 139 miliard korun ( což je více než 10.000.- Kč na každého z nás) jen na zaplacení nových a starých dluhů. Takže v roce 2004 bude každý obyvatel Česka, včetně kojenců a nemluvňat, zadlužen částkou nejméně 55.000.-Kč.
Průšvih je v tom, že zdaleka ne každý tuto částku bude muset splácet, ale zaplatí ji nakonec jen někteří: ti schopnější, pracovitější, zodpovědnější. Jinak řečeno: voliči ČSSD se v placení tohoto zadlužení v budoucnu příliš angažovat nebudou. Ještě jinak řečeno: ze strany vlády jde o (bohužel legální) korupci - za cizí peníze si takto na dluh kupuje přízeň části voličů a jejich prostřednictvím svoje koryta.
Policejní prezidium se vycajchnovalo. Viz následující slova mluvčí této instituce, Blanky Kosinové: " V posledním půl roce vnímáme, že je prostřednictvím medií vyvíjen velmi silný tlak na ministerstvo vnitra, respektive šéfa tohoto resortu, ministra Stanislava Grosse a také Policii ČR. Zejména v poslední době tento tlak sílí a my máme obavy, že by mohly verbální útoky přerůst v konkrétní činy. Policie ČR prověřuje některé skutečnosti, které z pochopitelných důvodů nemůžeme specifikovat."
Kristepane! Z tohoto úhlu zorného pohledu by na Klause, atakovaného mediálně lidovci, ODA a hlavně ČSSD dnes a denně léta, muselo být spácháno už spoustu atentátů. Ale hlavně: ataky medií nesměřují na OSOBU Stanislava Grosse, ale na VĚC: mizerné vládnutí jeho osobně a jeho strany.
Nejmenovaný detektiv speciální policejní složky k tomu Právu dodal: "Nic konkrétního nelze sdělit. Uvedu ale příklad. Ostraváci a lidé na severní Moravě například již několik let poukazují na podezřelé nákupy půdy v místě výstavby dálnice D 47 a na roli některých současných opozičních parlamentních politiků a vedoucích krajských politiků v pozadí těchto nákupů. Gross policistům nebrání vést vyšetřování i směrem k nim. Cílem je ministra odradit od tohoto směru vyšetřování."
Ach jo. Topolánku a Tošenovský třeste se! Dlouho očekávané šílenství konečně propuklo!
K dalším šílenostem patří televizní kamery při spektakulárním zatýkání ostravských "uhlobaronů" a jejich přivádění k výslechu v poutech - aby po krátkém výslechu byli propuštěni domů. Proč ty předem objednané kamery a zcela zbytečně nasazená pouta? No přece k přesvědčování primitivů u obrazovek, že česká policie a ministr Gross jsou štramáci, kteří to řácky umějí.
P.S. Nevlastním žádné pozemky mimo pozemek, na němž stojí dům, který vlastním již desetiletí.
Čtenář glos, pan P.B. mi zaslal následující řádky:
"S úžasem jsem dnes ráno v rádiu zaslechl, že vláda projednává poslaneckou
novelu, která by přeřadila kabelové televize z 22% DPH zpět do 5%. Myslel
jsem si, že 5% DPH je podporou věcí, které stát chce (stavění bytů),
případně které jsou nezbytné (potraviny, energie)... Vypadá to, že sledování
kabelové televize je pro běžného voliče ČSSD nezbytné a vláda ho chce
podporovat.
Škoda jen, že na internet šířený tou samou kabelovou sítí bude od 1.1. sazba
22%. A přitom vyšší "internetová gramotnost" byla tuším důvodem pro vznik
ministerstva informatiky. Máme ministerstvo kabelových televizí?"
Moje poznámka: zná někdo ze čtenářů odpověď?
Kolem hvězdy Vega mohou obíhat planety, které se podobají Zemi, informují nás skotští astronomové. Doufám jen, že pokud vznikl na některé z těchto planet život podobný životu na Zemi, alespoň se tam nevyvinula obdobná sociální demokracie. I jeden Špidla ve vesmíru je víc než dost.
A Rochefoucauld k dnešku?
Je mnohem snažší poznat lidstvo než poznat jednoho člověka.