ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
"Poslanci hrubě urazili Buzkovou" zní titulek článku dnešních Lidovek, který s chutí rozpatlává kuloární a bulvární výroky poslanců, komentujících operativní zmenšení ňader své neoblíbené kolegyně. Jde, samozřejmě, o bouři ve sklenici vody, přičemž vůbec nejlepší výrok padl ze strany premiéra Špidly: "Jsou to naprosto nepřijatelné, odporné sexistické výroky. Ti lidé nejsou muži, ale děti."
Přitom výrok Vlastimila Tlustého "Paní ministryně přišla o své dvě přednosti" je docela vtipný, zvlášté, když by byl doplněn slůvkem "jediné".
To, že ministr vnitra Gross odmítl zbavit mlčenlivosti bývalého policejního agenta Ondřeje Hocha, který tvrdí, že byl Jaroslav Lízner odsouzen v roce 1996 neprávem, neboť šlo o policejní komplot s vazbami na některé politiky, a ten tak nebude moci vypovídat u soudu, je zcela skandální, zvláště, když mělo jít o neveřejnou výpověď. Doufám jen, že tentokrát si to nenecháme líbit a zvláště media nenechají tuto záležitost usnout a donutí "našeho Standu" dát průběh spravedlnosti.
Chápu sice Grossova slova, že důvodem odmítnutí je obava o osobu pana Hocha a jeho okolí - zvláště to stranické okolí - ale projít mu to nesmí. Také Parlament by se měl vehementně ozvat a ihned konat.
Vždyť co všechno si, proboha, ještě necháme líbit, než kopneme tento gang do zadku?
Problémem českého (a nejen českého) zdravotnictví nejsou peníze (tedy jejich nedostatek), jak se objevuje v množících se článcích o českém zdravotnictví, ale český, stále ještě socialistický až bolševický systém zdravotnictví, zcela kašlající na tržní a přírodní zákony.
A změnit jej je těžké až nemožné ze stejného důvodu - z důvodu socialistického až bolševického způsobu myšlení mnoha politiků ve funkcích.
Moc rád bych žil ve státu, v němž prezident dostává nejen slušnou mzdu za svoji práci (což se v Česku děje), ale z této mzdy si zajistí důchodovým připojištěním a jinými investicemi slušné stáří a ještě mu zbyde na vlastní auto a pronájem kanceláře, chce-li ji mít (což se u nás neděje, neboť poslanci nám vytáhli z kapes, samozřejmě, aniž by se nás předem ptali, doživotně sto tisíc měsíčně na extra rentu, auto a kancelář pro exprezidenty.) Fuj.
Media se vehementně věnují problematice, kterou rozrýpala media cizí - dětské prostituci v západočeském pohraničí. Dokonce předseda poslanecké sněmovny Zaorálek si stěžoval "na vysokých vládních místech" v Německu, že situaci značně nafukují, vlastní, tedy české údaje od populárního Standy ovšem nedostal.
Že dětská prostituce existuje, a že je převážně součástí celkového problému romského, netřeba se přít. Ovšem nechat se peskovat zrovna od Němců a dalších Západoevropanů, to netřeba.
Viz moje zkušenost z doby, kdy jsem byl tajemníkem ministra zdravotnictví a pan ministr mi hodil na krk návštěvu bavorské ministryně zdravotnictví, která si přijela stěžovat, že německé zdravotní pojištění stojí moc peněz léčba pohlavních chorob, které Němci chytají v českém pohraničí a co jako s tím hodláme dělat?
A tak jsem si vzal po kraťoučkém zdvořilostním úvodu řeč a kategoricky jsem prohlásil, že dle mého názoru v tomto případě podtstaně víc vybuzuje poptávka nabídku než nabídka poptávku, a co, ksakru, bavorská ministryně zdravotnictví udělá s místními nadrženci, kteří nám nájezdy do pohraničí zvedají počet prostitutek a způsobují tak nemalé problémy.
A bylo po návštěvě a po požadavcích.
Doporučuji proto nejen Zaorálkovi, ale i ostatním následující protiargument na lamentace Němců a ostatních: co, ksakru, udělá západní Evropa se svými úchyláky, kteří se k nám jezdí ukájet a kteří svojí poptávkou dramaticky zvedají nabídku dětských a adolescentních prostitutek a prostitutů ze sociálně obtížně přizpůsobitelných skupin?
Nebo je můžeme za úplatu z EU chytat a kastrovat u nás.
A jeden sexistický Rochefoucauld:
Nepřístupnost žen je jen vytříbený doplněk jejich půvabu.