PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka
"Hvězdou kongresu ODS byl šéf vládní KDU - ČSL Kalousek" zní dnešní titulek Lidových novin. Neboť Kalousek na kongresu sklidil velký aplaus za to, že vypočítal. kde všude jeho strana spolupracuje s ODS a tuto spolupráci pochválil - náznakem i do budoucna.
Kdyby se ovšem stejného dne konal sjezd ČSSD, Kalousek by na něm bezpochyby pronesl plamenný projev o stabilitě lidovců ve Špidlově vládě a vypočítal, kde všude jeho strana věrně spolupracuje na znovuobnovování socialismu a tuto spolupráci by pochválil.
Lidovci jsou holt lidovci - a ODS by měla vědět, že se na ně může spolehnout jen dotehdy, pokud se lidovcům taková spolupráce zatraceně vyplácí.Viz celá jejich historie.
Podle Grossova návrhu má být prostituce podnikáním, přičemž osvědčení k jejímu provozování by měly vydávat těmto podnikatelům a podnikatelkám obce. No jo, ale kdo bude vydávat osvědčení kurvám, roztahujícím se mimo dosah obecních úřadů?
"Vynikající" argument použil pro obhajobu poslaneckého a senátorského cestování (celkem 150 cest za desítky milionů korun ročně) šéf zahraničního výboru sněmovny Vladimír Laštůvka z ČSSD: "Chápu, některé cesty mohou budit pozornost, ale když nejsme dlouho třeba ve střední nebo jižní části Afriky, je to prostě špatně."
Společnost Czech Venti chce postavit do tří let na Chomutovsku v oblasti Krušných hor 180 větrných elektráren. A tak jsem zvědav, jak na to zareagují ochránci přírody a různí další bojovníci proti stožárům mobilních operátorů - budou v pěkně schizofrenní situaci. Osobně nemám nic proti velkovrtulím jen na velmi pečlivě vybraných místech, neboť esteticky dokáží zničit krajinu stejně efektivně jako čadící komín.
Zítra opět vyjde v Lidovkách můj text, tentokrát "O legální korupci, hloupých občanech a moudrých vládcích".
A Rochefoucauld na dnešek a k dnešku:
Chválíme zásadně neradi a nikdy bez postranních úmyslů.
Nejen zoufalé ženy dělají zoufalé věci, ale totéž platí pro politické strany: a tak si US - DEU objednala u jedné poradenské agentury velký průzkum, kteří že to její politikové jsou pro občany vzhledově nejpřitažlivější ( proto byl použit barvově asociační test), aby je pak dle výsledků tohoto průzkumu nasadila do voleb do Evropského parlamentu.
Z politiky se konečně stane absolutní show: kandidáti už napříště nebudou nasazováni na kandidátky podle obsahu svých hlav, ale podle prodejnosti svých ksichtů zblblé veřejnosti.
Jenže nedávno se objevila zpráva, že se schyluje k první transplantaci obličeje. A tak se možná vbrzku dočkáme toho, že za populárním grossovským kukučem se bude skrývat Ivan Pilip a za ňadernou Buzkovou citátoman Ransdorf.
Několik lahůdek z Prognostikova pozdního odpoledne, zanechaných nám Milošem Zemanem roku 2001:
Stane-li se předsedou sociální demokracie Vladimír Špidla, pak nevidím žádné nebezpečí ani pro sociální demokracii, ani pro politickou rovnováhu v zemi.
Byl bych schopen dát ruku do ohně za Vladimíra Špidlu.
Ta metafora spálené země byla strašlivě pravdivá - vytunelované banky, vytunelované podniky, a my ten Augiášův chlév měli vymést a neměli jsme k dispozici řeku, kterou by tam Herakles zavedl. Přesto se to podařilo a když se to podařilo, tak mám pocit, že jsem odvedl svoji práci. Pokud jde o akci Čisté ruce, potřeboval jsem velice akcelerovat výsledky v této oblasti a našel jsem takového akcelerátora v osobě nejvyšší státní zástupkyně Marii Benešové.
Až bude historie hodnotit roli Jana Kalvody v české politice, tak ho právem označí za toho, kdo rozbil Československo.
Já přestanu publikovat své články okamžikem svého odchodu z politiky, nebudu nikomu radit, a to ani v otázce prezidentury, ani v jakékoliv jiné otázce.
Já jsem v podstatě cosi jako biologický computer.