ÚTERNÍ GLOSY

Miroslav Macek
Člověk by si řekl, že když někdo vyrůstal v buržoasní rodině, dostalo se mu patřičného vychování. Exprezident Havel se však včera, v den státního svátku, dostavil k pamětní desce událostí 17. listopadu 1089 na Národní třídě v odraných džínách a ošoupané kožené bundičce
a ještě měl tu drzost říct do televizních kamer poznámku o nevypořádání se s komunistickou minulostí.
Jako bychom už zapomněli, že právě levicoví intelektuálové jako on, Pithart a další, způsobili podivnou "sametovost" převratu.
Jak tehdy říkal můj moudrý otec: nikdo nevolá po stanných soudech a koncentrácích, ale pár facek padnout mělo.
Také prezident Klaus už zapomněl, jak mu dříve vadilo, že Havel využíval i projevů ve státní svátky k štulci ODS a Klausovi, a tak si rýpnul do Špidly a ČSSD, neboť dle něho jejich mizerná politika způsobuje přelití hlasů voličů ke KSČM.
Přitom je jasné, že jediná politika, která by ČSSD udržela voliče, či přetáhla nové, by byla politika ještě bolševičtější než ta jejich dnešní.
Jak to říkávala Klausovi Livie Klausová? Klausi, vždycky, když budeš chtít něco podotknout, tak to neříkej.
Při sledování naší bezmocnosti při řešení problému s migrací Romů ze Slovenska k nám, si nelze nepoložit otázku, zda se nám přehnaný módní důraz na lidská práva a boj proti rasismu nevymknul z rukou a nepůsobí už zcela kontraproduktivně.
"Cikánské knížky", běžné za první republiky, by dnes způsobily evropské pozdvižení, aniž by ovšem ochránci lidských práv nabídli lepší řešení.
Prostě: další vítězství ideologie nad zdravým rozumem.
Jako každé úterý vyšel dnes v Lidovkách můj článek, tentokrát s názvem "O Senátu, České televizi a hlavně o něčem jiném.
A Rochefoucauld na dnešek:
Štěstěna umí zatočit zejména s těmi, které si oblíbila.