PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Český Kocourkov nabývá každým dnem na intenzitě: mostecká policie objeví v autě poslance Hojdara činné odposlouchávací zařízení, jehož vysílací dosah je zhruba stopadesát metrů. Toto zařízení odpojí, aniž by se pokusila zjistit, kdo v okruhu těch stopadesáti metrů naslouchá. "Z hlediska platné právní úpravy jsem museli být ve věci činní", tvrdí orwellovskou noviřečí policie. A policejní prezident Kolář to korunuje větou: "Zařízení nemohlo být ponecháno ve voze, neboť by se tím prodlužoval protiprávní stav."
Myslím, že je nejvyšší čas, aby občané "byli činní" a neprodlužovali v tomto státě současný Špidlův socialistický bordel.
Nejnovější průzkum veřejného mínění, přisuzující ČSSD 9.6% podporu veřejnosti (oproti 13.7% KSČM a 18.6% ODS), socialisty docela vystrašil a tak zvažují, že v případě dalšího poklesu svolají mimořádnou stranickou konferenci.
Nedomnívám se, že by jim to pomohlo. To, co by měli svolat, je mimořádný sjezd, který by konečně poslal Špidlu a jeho gang tam, kam patří.
Myslím, že by jim za to zatleskali i občané, kteří ČSSD pranic nefandí a mohli by mít tedy z jejích klesajících preferencí radost.
Regulované nájemné se míjí účinkem. Tak toto objevení Ameriky nyní publikoval Sociologický ústav Akademie věd ČR. Na těchto skrytých dotacích do nájemného stát ztrácí ročně 5.3 miliardy korun (čti: tolik doplácíme z vlastních kapes).
Navíc platíme z vlastních kapes dalších 43 miliard, které stát sype do stavebního spoření a hypoték, které ovšem využívají hlavně bohatí (takže takto dostávají zpět část peněz, které nejprve státu museli nedobrovolně odevzdat).
Kocourkov na druhou.
Ivan David, exministr zdravotnictví a poslanec za vládnoucí ČSSD, píše v dnešních Lidovkách o tom, že příprava zákonů = politická podpora korupce, neboť oblíbenou činností zákonodárců je "vymýšlení oblastí zcela ponechaných volnému rozhodování" byrokracie, tedy "zákonné zmocnění k libovůli" , jak to pěkně a přesně nazývá.
Jedinou pihou na kráse je to, že Ivan David je členem gangu, který tak činí nejvíce.
Blíží se 17. listopad a s ním mediální orgie, v nichž se od mnoha zasvěcených dozvíte, jak to tehdy určitě nebylo. Kdybychom namísto planého vzpomínání veškerou takto vynaloženou energii věnovali vylepšení věcí současných, bylo by lépe.
A dnešní Rochefoucauld?
Člověk si uchovává první lásku - dokud nepřijde druhá.