PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Pan Jiří Vyhnalík mi poslal následující text:
Podle mého nazoru jste se ohledně ČEZu ukvapil a to není dobre, nejde Vám
přece o šíření naštvanosti, ale o informace.
Samozřejme, že novým šéfem ČEZu bude někdo, z pohledu Špidliboys,
spolehlivý. Hlavním důvodem jsou ovšem, podle mého mínění, peníze. Stát má v
ČEZu výrazný podíl a pokud by se zisk ČEZu vyplatil v dividendách, pomohlo
by to zalepit nějakou tu díru. Pan Míl ovšem chtěl nakupovat hnědouhelné
doly a tak se zabezpečit proti hrozbě, že je koupí Němci a buď je zavřou,
nebo ČEZu pořádně zvednou ceny. Energetika je vůbec "horké" odvětví, pokud
by se dnes zastavily investice do stavby novych zdrojů, jak o to bojují
hlupáci bez rozdílu nátěru (zelení, či růžoví), tak se to třeba ještě deset
let nemusí vůbec projevit. Každá energetická soustava je totiž nutně
budovaná se značnou redundancí zdrojů. Až časem by začalo docházet k
vypadkům ve špičkách a třeba i k zhroucení celé soustavy, viz Kalifornie,
Italie.
Tohle je místo, kde může Špidla, spolu s "výjimečně schopným" ministrem
financí klidně ušetřit a přitom si mohou být jisti, že se to během jejich
vlády nijak neprojeví.
Díky za informace a dodávám: dalším důvodem může být vyřazení ČEZu ze hry o hnědouhelné doly, aby úspěšně nekonkuroval firmě Appian, též se ucházející o doly a přitom dostatečně provázané s ČSSD.
Gross a Tvrdík se budou soudit, neboť týdeník Respekt o nich napsal že si telefonovali po nocích s majitelkou nevěstince. Předpokládám, že se jim noviny budou nakonec nuceny omluvit, neboť vyjde najevo, že nejde o majitelku, ale "pokojskou" a že nevolala Grossovi, ale jeho manželce a také u Tvrdíka zvedal telefon někdo jiný. Joj, to bude švanda....
Podnikatel Komárek, zachraňující exsenátora Václava Cestovku Fischera, včera zrušil ohlášenou tiskovou konferenci, na které měl oznámit, kterak převzal Fischerovy zadlužené podniky a představit nové vedení. Zřejmě narazil na Fischerovo přebujelé ego, takže "svatba" se bude "dolaďovat", jak říkají ženich a nevěsta, ještě dlouho.
Proces se Srbou bude, poprvé v historii, živě vysílat Česká televize, neboť připravovaná vražda novinářky (pokud ještě vůbec někdo v tomto státě věří, že to byl pravý důvod zatčení a souzení Srby) "nese vysoký stupeň vážného veřejného zájmu", jak zní zdeúřední vysvětlení tohoto počinu ČT.
Že jde hlavně o atrakci (a tedy o zajímavé reklamní časy) a hlavně o zájem některých politiků, aby se při sledování cirkusu zapomnělo na závažné problémy mimo cirk, nikdo neřekl. Již staří Římané ovšem věděli, že oblbnutý lid potřebuje k udržení oblblosti "chléb a hry". Fuj.
Dech padesátých let a medii přenášených monstrprocesů z toho dýchá příšerně. Možná i petice "pracujících", žádajících co nejpřísnější potrestání ("psům psí smrt" hlásal při procesu se Slánským dnešní antibolševik Pavel Kohout), přijdou na řadu.
Obávám se však,že málokdo si uvědomuje, jak to svědčí o příšerné bolševizaci státu a pražští intelektuálové v čele s Rumlem také Václavák nezaplní.
Po tom, co chtěla od zeleného stolu snížit počty nemocnic, chce ministryně zdravotnictví od téhož stolu snížit počty ordinací. K dokonalosti jí chybí ještě návrh na snížení počtu pacientů. Ačkoliv u lidí s vysokým tlakem a v poinfartkových stavech její vystupování může docela pěkně zařádit, takže se i na tomto poli vlastně docela snaží.
Francois de la Rochefoucauld: Nenudí nás ten, koho potřebujeme.