ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Poslední průzkum volebních preferencí opět jasně dokazuje, že voliči sociální demokracie a komunistů tvoří spojité nádoby, v nichž klesá hladina na straně jedné, stoupá-li na straně druhé. Nelze se tak divit bolševickému myšlení a bolševickým praktikám části ČSSD - vyjadřují jen postoj voličstva. Plyne z toho však jedno velké poučení: nechce-li člověk volit komunisty, neměl by volit ani ČSSD.
Osobní spory nadřízeného s podřízenými u policie, státních zastupitelství, soudů a ještě leckde jinde se po čase budou moci řešit svérázným způsobem: nadřízený pošle na neoblíbeného(neboť například schopnějšího) podřízeného provokatéra, který nabízením úplatku otestuje jeho "integritu". To také vyplývá z návrhu, který má za úkol připravit ministr vnitra Gross do příštího června.
Možná by mohl vyzkoušet účinnost nikoliv na zvířatech, ale na poslancích vlastní ČSSD a lobbistech kolem Lidového domu.
Hlavním a jediným argumentem pro zavedení evropské "ekologické" daně na veškeré energie, která se dotkne záhy i českých spotřebitelů, je její "ekologický" dopad - jejich nižší spotřeba.
Že je to nesmysl se přesvědčíme záhy - po zavedení daně možná na chvilku spotřeba poklesne, záhy se vyrovná a opět začne stoupat. Zcela stejně jako při minulých zdraženích pohonných hmot.
Takže hlavním důvodem "ekologické" daně není zlepšení životního prostředí, ale rozhazovačnost bruselských plánovačů lepších zítřků (a to hlavně pro ně samé).
Vítězství švýcarského politika Blochera ve volbách s heslem Švýcarsko Švýcarům není zapříčiněno jeho populismem, ale tím, že spousta lidí ve Švýcarsku (ale vsaďte se, že i v Česku) se spolu s ním domnívá, že cizinci, přicházející do země pracovat, by se měli asimilovat a stát se se vším všudy, včetně způsobu života, Švýcary a nikoliv činit ze Švýcarska multietnickou společnost, plnou nových zvyklostí, včetně špindírství, parazitování na společnosti a zločinu.
Také špatně spíte, protože Vám nebe nad hlavou nechrání chrabří piloti s ocelovými ptáky, vždy připraveni ve vzduchu i na moři rozdrtit agresoři?
Vláda asi ano, neboť jen a jen z časových důvodů, kvůli rychlosti, nevypíše výběrové řízení na nákup starších stíhaček, ale učiní rovnou tak zvanou "strategickou zakázku". Že za nákup za miliardy neshrábne nikdo zpoza Lidového domu od prstem štastně označeného dodavatele ani korunu, si snad ovšem nemyslíte.
Lidovky dnes přišly s titulkem Pošta musí zničit známky s Klausem na titulní straně. Pošta totiž vydala tyto známky s hodnotou 6.40, zrušení desetníků a dvacetníků však velí vydat známky s hodnotou 6.50.
Pošta ovšem zničit známky nemusí - v historii filatelie existují stovky příkladů, kdy se změna hodnoty řeší jejím přetiskem. Také se dá vydat známka s hodnotou 10 haléřů a tyto známky kombinovat.
Nemohu se ovšem zbavit dojmu, že článek byl napsán a vyšel z jednoho jediného důvodu - trochu si šťournout do Klause, že nesouhlasem s návrhem svého portrétu pozdržel vydání známky a tak je vlastně vinen za jejich skartaci a způsobenou škodu.
Nikde jsem se ovšem nedočetl, proč pošta vydala známek tolik, že se musí zničit, když dobře věděla, že platnost jejich porta skončí a dobře zná spotřebu známek této hodnoty.
A dnešní Rochefoucauld?
Čemu se říká štědrost je jen samolibá touha dávat.