PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Velvyslanec ČR při Evropské unii Telička již o tom ví pár měsíců, vláda jistě také, elektrárenská firma ČEZ a občané tohoto státu nikoliv:
vstupem do EU "nečekaně" zdraží uhlí, plyn i elektřina, neboť daňově nenažraná EU se rozhodla vypsat na všechny energie "ekologickou" daň.
Že nám tuto informaci vláda nesdělila před referendem o vstupu, ač utratila na "informovanost" voličů 200 milionů z jejich kapes, je neskutečná sviňárna a velmi se divím všem novinářům, že za to Špidlu a jeho vykutálené kumpány nenatahují od rána do večera na mediální skřipec.
Ale možná na to vláda jen zapomněla - viz dnešní citát Francoise de la Rouchefoucaulda.
Také kolem dvou pracovníků odboru pro boj s organizovaným zločinem, kteří dle inspekce ministerstva vnitra měli za peníze prodávat citlivé informace z databáze policie, je poměrně cudné ticho, ačkoliv jde o průšvih jako hrom. Dá se ovšem předpokládat, že ministr vnitra Gross otočí případ ke svému dobru a bude tvrdit, kterak vynikajícím způsobem pod ním pracuje ministerská inspekce.
Naštěstí v sobotu obnovil na Karlově náměstí v Praze svoji činnost Cech malířů a lakýrníků. Leckterý člen vlády, včetně svrchu zmíněného ministra, by mohl být čestným členem, zvláště lakýrníků.
Ministerstvo dopravy nechalo v roce 2001 bez výběrového řízení vytisknout v tiskárně Sydokon třikrát předražené evidenční známky na automobily. Dva miliony českých řidičů si po zkontrolování svých vozidel na STK (za 150-200 Kč) tyto známky zakoupilo.
Nyní totéž ministerstvo dopravy oznámilo, že se rozhodnutí o evidenčních známkách ruší, vybrané peníze si ovšem ponechá.
V Záblatí na Prachaticku se objevila nemoc šílených krav a je z toho poprask. V Praze, jak vidět, řádí léta nemoc šílených státních úředníků - a nic.
Zítra opět vyjde v Lidovklách můj text, tentokrát aktuálně o zdravotnictví.
A co říká k dnešku Rochefoucauld?
Kdekdo si naříká na slabou paměť, nikdo na slabou inteligenci.