PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Některé texty ani nemusíte číst, neboť už jejich název je natolik orwellovský, v totalitní úřednické "novořeči", že dokonale charakterizuje obsah. Viz připravovaný materiál ministerstva vnitra "institut kontroly majetkových poměrů vybraných státních zaměstnanců". Ani ne pomaloučku, polehoučku, ale značně rychle tu vzniká policejní stát, ale obvyklí svolavači demonstrací na Václavák mlčí a mlčí....
Zítra začíná boj o podobu Evropy. V Římě totiž bude zahájena konference o podobě evropské ústavy. Proto jen připomínám moje letitá slova: Evropská unie buď bude taková, jakou si ji přejí mít evropské mocnosti a nebo nebude žádná. Žádná ve smyslu "žádnosti" OSN, když se přestala hodit velmocem, neboť přibylo trpaslíků s hlasovacím právem.
To, že přes bordel ve státní správě a kriminalitu, která postihuje téměř každého, je ministr vnitra stále velmi populární, není žádná záhada.
Čupřina a chlapecký úsměv prostě stále letí - viz anglický herec Hugh Grant, jehož veřejné dovádění s prostitutkou v zaparkovaném automobilu mu na popularitě také pranic neubralo.
Říká to ovšem také hodně o lidské schopnosti, tedy neschopnosti, vidět realitu za kašírovanou kulisou.
A Rochefoucauld na dnešek?
Omezenost nevadí, ale musí se umět chytře prodat.