ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
To, že sobotní odborářská demonstrace proti vládní nereformě končí na Palachově náměstí, je velice signifikantní. Také jde, tak jako v případě Palachově, o nesmyslnou akci, která absolutně ničím nepřispěje k řešení problému.
Kdepak pracovitost, podnikavost, zodpovědnost a trocha štěstí - to k bohatství rozhodně nevede. Mnohem důležitější je odborová organisovanost - viz věta odcházejícího předsedy hornických odborů Cyrila Zapletala: Bez odborů by půl národa chodilo o žebrácké holi.
Chce se jen dodat: S ještě silnějšími odbory národ celý.
Šestnáct systémových opatření schválila vláda na návrh ministerstva zemědělství, aby skončila korupce na katastrálních úřadech. To jediné opatření racionální a funkční však mezi nimi není: možnost legálně za poplatek získat okamžitý zápis do katastru nemovitostí.
Blbce opravdu jako by shůry shazovali.
O ministrovi Mlynáři se včera roznesla zpráva, že zemřel při havarii na železničním přejezdu. Přeji mu, aby platilo lidové rčení, že takto "pohřbený" člověk se dožije vysokého věku. Doufám jen, že rčení v žádném případě neplatí pro život politický.
Český parlament je opravdu k pomilování: členové rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny včera odhlasovali dojednané zmrazení platů poslanců, ministrů a dalších ústavních činitelů (neboť má-li se šetřit, je nutno jít příkladem), ovšem s jednou "drobností" - před zmrazením platů navrhují jejich zvýšení cca o 1.500.-Kč. No comment.
Virus socialismu je zřejmě spíše spirocheta, která léta a léta dříme v mozku a číhá na další atak. Viz český kabinet, který chce prosadit nemalé dotace na stavbu nových bytů, ovšem jen stavebním družstvům, ačkoliv ta jsou dle platných zákonů považována za běžné obchodní firmy a nemají na žádné dotace nárok.
A nebo si vláda tak navykla na arbitráže, že se bez nich nemůže obejít a tak vytváří a vytváří nové možnosti?
A dnešní citát (s díky Miloši Čermákovi):
Děti jsou jako pšouk. Člověk také snese jen ty vlastní.