PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Včera před sedmou jsem poslouchal rozhlasovou debatu s odvolaným prezidentem ČSA Kůlou, členem dozorčí rady ČSA, pražským primátorem Bémem a s jedním z pilotů této společnosti.
Proč byl odvolán pan Kůla a jmenován pan exministr Tvrdík jsem se ovšem zase nedozvěděl, nebral-li bych za důvod zaklínadlo Pavla Béma "přecházíme na německý způsob vedení společnosti" a další úhybné řeči.
Takže, až potkám Pavla Béma, opět se ho zeptám, proč musel být odvolaný Kůla a jmenovaný Tvrdík. A zdali nemá pocit, že ve funkci pražského primátora každý pomalu, ale nezadržitelně blbne.
Ale jádro odpovědi, proč byl vyměněn Kůla za Tvrdíka samozřejmě dobře znám. Blíží se periodický nákup letadel pro ČSA a vlivné skupiny za ČSSD a v ČSSD potřebují mít u pramene svého člověka.
Což mi připomíná, že v prvním návrhu dokumentu, později nazývaným opoziční smlouva, nabízel Miloš Zeman ODS funkci prvního náměstka ministra vnitra a další exekutivní funkce, což jsem (neboť jsem dostal zpracování naší odpovědi na starost) odmítl a odmítal jsem to během debat ve vedení ODS neustále. Což se mi nakonec s pomocí dalších členů vedení podařilo prosadit, byť se již jiní viděli v zajímavých funkcích.
Škoda, že totéž se nepodařilo s funkcemi poslanců a senátorů v různých dozorčích a správních radách. Neúčast ODS při obsazování trafik by totiž byl vysoký předvolební trumf, zvláště v situaci, kdy se ČSSD chová jako na dobytém území - viz uplacírování Tvrdíka.
Vladimír Iljič Špidla vzkazuje pedagogům, že vzhledem k trvalému ubývání žáků se budou rušit školy a propouštět nadbyteční učitelé. Což je logické, neboť údaje jsou k disposici léta a jiné efektivní řešení neexistuje.
Škoda jen, přeskoda, že totéž Špidla neříkal pedagogům i zbytku voličů již během předvolební kampaně a namísto toho sliboval málem do hub létající pečené holuby.
Summa summarum: on a jeho parta sedí na svých místech zásluhou ohromného podvodu na svých (zblblých) voličích.
Tentýž Špidla dnes odmítá možnost, že by se za zdravotní péči více platilo, přičemž velmi dobře ví, že nic jiného nakonec nezbyde, nemá-li český zdravotní systém zcela zdegenerovat přebujením zbytného.
Kouzlo určitě chtěné vzniklo na dnešní titulní straně MF Dnes. Nahoře stránky se skví titulek "Schroeder:Němci a Češi jsou si blíže" a dole titulek "Ernst Harrach požaduje zámky a část Krkonoš". Jsme si opravdu nebezpečně blízko.
Mach nemusí platit za urážku soudu, hlásá další titulek. Ve spravedlivém světě by titulek ovšem zněl" Soudce první instance odsouzen k pokutě za zneužití své funkce k potlačení názoru."
A dnešní citát? (Opět s díky Pavlu Kosorinovi.)
I kdyby ses rozkrájel, některým lidem stejně nebudeš chutnat.