ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Generální dodavatel internetu do škol slíbil vybavit všechny školy počítači do konce roku 2002, což prokazatelně nesplnil, neboť i k dnešku má internet zavedeno 55% škol.
V normálním kapitalistickém světě by smlouva dodavatele velmi tvrdě penalizovala a vzhledem k objemu zakázky by zřejmě nepřežil. V bolševickém světě ČSSD dotal ovšem dodavatel zaplaceno už 85% smluvní částky ( o dalších šílenostech ani nemluvě).
Chce to vytáhnout expremiéra Zemana, exvicepremiéra Špidlu, exministra školství Zemana a jeho tehdejší náměstky a šéfy odborů, zrovna tak jako šéfy dodavatele a posadit je do tříhodinové "Sedmičky".
Když už to všechno platíme, ať je alespoň trochu srandy.
Premiér Špidla je nepřekonatelně superteflonový, neprůstřelný, tvrdě slizký. Chcete důkaz? Zde je jeho odpověď na otázku Práva, proč po nedávné konferenci levostředových lídrů v Londýně uvedl, že lidem se musí říci, že návyky, které mají v přístupu k podpoře státu, je třeba přehodnotit:
Postihla nás velká vlna sucha. Je pravděpodobné, že se jedná o globální změnu. Je taky dosti zřejmé, že pokud nebudeme schopni sdílet ve větší míře svoje bohatství se třetím světem, nepodaří se odvrátit takové změny, které nakonec zasáhnou nás způsobem, který bude zničující. I když si to nemyslím, že by lidstvo vyhynulo. Společně s některými jinými tvory má základní strategii využívat veškeré zdroje zvyšováním počtu jedinců. I kdyby došlo k nějaké zásadní ekologické destrukci, zůstalo by pár procent lidí zachováno, a jak jsme se od doby kamenné postupně dostali až ke dnešní civilizaci, tak by se cyklus zřejmě opakoval. Ale přišlo by mi líto, kdybychom podlehli takové jednoduché přírodní regulaci a náš rozum a civilizační schopnosti by zůstaly stranou.
Tak už odboráři, učitelé, důchodci a ostatní konečně chápete, proč se od roku 2004 budete muset uskromnit? Také myslím, že je nejvyšší čas vypomoci třetímu světu a proto navrhuji exportovat do rovníkové Afriky to nejcennější, co máme: premiéra Špidlu. Ať jim vládne a radí tam.
Čeština je půvabný jazyk. Viz vaše návrhy na pojmenování připravované daně z prostitutek: ďourné, ďurné, norné, souložné, pinďourné, zásuvné, spustné, ošupné, ošukné, podržné, fuckné (čti fakné), vložné, spalné, EROS (Erektivní renta osvíceného Standy), daň z orgasmu ( s kvantem neplatičů) a překrásné českoněmecké lochberně.
Čeština budiž pochválena!
Oscar Wilde: Dobří spisovatelé jsou ještě vzácnější než dobří synové.