PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Národní kontrolní úřad odhalil milionové chyby v hospodaření Hradu za Havlova prezidentování a současný kancléř Jiří Weigl k tomu prohlásil, že "za Václava Havla panovala na Hradě liberální atmosféra".
Vskutku diplomatický opis výstižnějšího slova "bordel".
Mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí pronesla větu, která je kvintesencí hospodaření vládních socialistů: Potřebujeme snížit předpoklad příjmů zhruba o dvě miliardy a zvýšit výdaje zhruba o osm miliard.
Ještěže ministerstvo vnitra chystá zdanění prostitutek. Obávám se ovšem, že peněz se moc nevybere a tak by ministerstvo mělo uvažovat o zavedení všeobecné daně zvané...... (název si dosaďte sami a návrhy mi pošlete, nejvtipnější zveřejním), kterou by za sex platil každý člověk od 15 let výše. Důkazní břemeno, že člověk nesouloží a tudíž nemusí platit, by ovšem leželo na občanovi. Když už je horko a sucho a vládnou nám socialisté, alespoň by byla sranda.
Týdeník Týden dnes v článku o CK Fischer napsal: "Zdá se totiž, že pool pojišťoven, který pojišťuje cestovní kanceláře proti krachu a bez nějž nemohou cestovky podnikat, neměří všem stejným metrem. Zatímco Fischera držel nad vodou, jiné cestovní kanceláře s menšími problémy bez milosti potápěl."
Nabízí se logická otázka "proč", nebo přesněji "za co?"
Ministr vnitra Stanislav Gross vloni před spuštěním reformy veřejné správy prohlásil v poslanecké sněmovně: "Jestli přibude úředníků o dvacet tisíc, pak odstoupím".
Čas uběhl a za poslední rok se zvýšil počet zaměstnanců ve státní sféře o více než 21 tisíc.
Na otázku Týdne, zda Gross tedy rezignuje, ministr neodpověděl.
Není nejvyšší čas mu jeho veřejný slib připomenout důkladněji? Co říkáte, jinak vždy vrčící hlídači demokracie?
Oscar Wilde: Společnost často odpuští kriminálníkům, nikdy ne snílkům.