STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Bez ohledu na skoupé vyjádření poslance ČSSD Josefa Hojdara k jeho vystoupení z poslaneckého klubu existují v podstatě jen dvě racionální vysvětlení. To první: poslanec Hojdar se tak stal pro prosazení pseudoreformy veřejných financí a rozpočtu, zrovna tak jako pro udržení Špidlovy vlády nepostradatelný a tak si bude moci při projednávání rozpočtu klást větší požadavky (více peněz na projekty v jeho volebním obvodu - vsadil bych se, že na prostavění) a může je snázeji prosadit.
To druhé: poslanec Hojdar je předradlička skupiny, která má Špidly, jeho mizerné politiky a hlavně jeho snahy o kriminalizování Zemanovců a podnikatelských struktur za nimi plné zuby a tak bez ohledu na cokoliv je rozhodnuta se jej zbavit.
Čas ukáže, která z variant platí. Zatím je to tak padesát na padesát.
Myslím, že se ODS zbytečně nechala tlakem medií dotlačit k vlastnímu návrhu reformy veřejných financí. Mnohem solidnější by byl komplexnější návrh, který by řešil i reformu struktury veřejné správy / včetně zrušení mnoha zbytných až zbytečných institucí a úřadů, dále reformu zdravotnictví a důchodového systému, zrovna tak jako reformu legislativní džungle, týkající se podnikání i života v Česku.
Pak by nebylo zapotřebí podpírat návrh reformy imaginárními čísly budoucího růstu.
Typický je též variantní návrh sociální reformy s negativní daní nebo dávce pro všechny, která se v návrhu zřejmě objevila jen proto, aby její autor Tlustý nebyl tak záhy po jejím neočekávaném zveřejnění za vola.
Obávám se, že jde o neprodejný polotovar a bylo by férovější to přiznat a dále na něm pracovat, než jej zatvrzele obhajovat.
Tím, že se stal oficiálním protikandidátem Cyrila Svobody na funkci předsedy lidovců, poslanec Miroslav Kalousek zvýšil Svobodovy šance, neboť v současné situaci dá lidovecká členská základna přednost jistotě Svobodova socdemáckého řiťolezectví, odměněného ovšem vyšlapanými chodníčky k vládním penězovodům před nejistou budoucností s mediálně zranitelnějším Kalouskem.
Politické časy se ovšem mění rychleji než počasí a pokud by padla vláda a hrozily předčasné volby, lidovci by jistě obrátili jako na obrtlíku, neboť pro ODS je Kalousek mnohem přijatelnější než Svoboda.
Chtěl bych mít Rotschildovy peníze a starosti Evropské komise, která požaduje po Česku zpřísnit předpisy tetování a piercingu a zvláště používání EU schválených tetovacích barev.
Liberál ve mně říká, že bych nechal každého, ať se tetuje a propichuje jak chce a čím chce, ovšem s tím, že si případné zdravotní následky stoprocentně uhradí sám.
Kdyby kdokoliv z politiků, a zvláště z pravého spektra, způsobil zřetelně rychlou jízdou dopravní nehodu s těžkými zraněními, bulvár (včetně deníků) by si na něm smlsl a rozmazával a rozpatlával by jeho prohřešek ze všech stran, aniž by se ho kdokoliv jakkoliv zastal.
Když nehodu způsobí známá herečka Chantal Poullainová a bulvár učiní totéž, ihned se objeví v tisku článek kolegů a přátel, hájící ji před bulvárními spekulacemi a říkající, že tato situace je těžká jak pro oběti nehody, tak pro viníka.
Což je jistě pravda - a tak už se těším jak se herci postaví za mnoho dalších a dalších ne tak známých řidičů, kteří rychlou jízdou způsobili nehodu s těžkými zraněními, a kteří to také nebudou mít lehké.
Škoda, že informace o tom, kterak by byly reformní úspory navrhované vládou většinově spolykány nově vznikajícími dluhy stejné vlády, se neobjevují na prvních stranách novin a tak stále existují lidé, kteří nevidí, jak mizerně dnešní vláda vládne.
A Oscar Wilde?
Dobře ušitá knoflíková dírka je jediným spojovacím článkem mezi Uměním a Přírodou.
Na pár dnů se odmlčím, neboť mizím za obzory. Trochu mne to mrzí, neboť vnitropolitická situace je velmi zajímavá, na druhé straně se s několikadenním odstupem glosuje s větším přehledem. Přeju hezké dny a na shledanou.