ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Je vidět, že je okurková sezóna, jinak by hlavním tématem tisku těžko mohly být velké články na titulních stranách, jejichž hlavním sdělením je plané uvažování, zda kandidáta na ministra spravedlnosti diskvalifikuje jeho minulá jízda autem v opilosti (přičemž se nedozvíte, zda vypil jedno pivo či jel namazaný jako doga).
Naštěstí v tom mám jasno: "jízda v opilosti" je jen další kamínek do složité mozaiky osobnosti kandidáta, který nic, ale pranic nevypovídá o "celkovém uměleckém dojmu", který vytváří - o jeho dalších vlastnostech a činech, které by o něm vypovídaly mnohem a mnohem více, však letně bulvární tisk mlčí.
A pokud vás ta informace přesto popuzuje, položte sami sobě otázku: nechali byste se raději operovat od špičkového chirurga, který prohání sestřičky a čas od času jede domů ze služby se skleničkou v žaludku a nebo od ctnostného břídila?
P. S. Ctnostného špičkového chirurga (podle měřítek letně bulvárního tisku) jsem za celý život nepotkal.
Vláda v době, kdy premiér dlí za Velkou louží, zasedá namísto v šest v devět hodin a končí mnohem dříve, aniž by to mělo jakýkoliv viditelný vliv na výslkedky . Třeba soudruhu premiérovi dojde, že ranní ptáče možná dál doskáče, ale je-li to blboun nejapný, orla z něho ranní poskakování neudělá.
Rád zaplatím za dálniční známku třeba i větší sumu než navrhuje vláda, ovšem pouze za předpokladu, že veškeré takto vybrané peníze půjdou na rozvoj zatraceně zanedbané silniční sítě, a to nikoliv způsobem, známým z plánované výstavby dálnice na Ostravu.
Letní příloha Lidových novin přináší další část seriálu o naší vlasti, tentokrát o nářečích. Což mi připomnělo zapomenutý hanácký válečný pokřik: Otikajó? Hrr na ně! Dó na nás? Cófnem!
Pokud vám připadá nepříliš hrdinský, položte si otázku, zda by české a moravské kmeny v exponovaném středoevropském prostoru přežily staletí, kdyby se podle něj nechovaly.
A dnešní Oscar Wilde?
Množství žen, které flirtují s vlastními muži, je zcela skandální. Takhle prát špinavé prádlo na veřejnosti!