ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
V regionech s nejvyšší nezaměstnaností je největší počet napojení kabelové televize - v Mostě 76% domácností a v Ostravě 64%- přičemž v obou městech se nakupují také ty nejdražší programy. Pokud ovšem máte dojem, že diváci kabelovek sledují hlavně jazykové a jiné kurzy, aby snadněji získali zaměstnání, mýlíte se.
Myslím, že neexistuje lepší důkaz, kterak nezaslouženě vysoké sociální dávky přispívají k "vyrábění" nezaměstnaných, kteří už nikdy pracovat nebudou, neboť jim parazitování na společnosti docela vyhovuje.
Spor o vlastnictví pražské katedrály svatého Víta mezi českým státem a katolickou církví má v nejbližší době opět rozhodnout soud. Možná by novináři při té příležitosti mohli vytáhnout z archivu parlamentu proslovy Josefa Luxe, když církev žádala navrácení zhruba stovky budov katolických řádů a Josef hřímal od pultíku, že to je první a poslední majetkový požadavek.
Může mít občan důvěru ve stát, v němž pracovník bezpečnostní služby, který přistihl dva zloděje při rozbíjení a vykrádání výlohy a který po tom, co jimi byl napaden, vytáhl pistoli a prostřelil jednomu ze zlodějů nohu, byl v zápětí obviněn vyšetřovatelem z ublížení na zdraví?
A nic na tom nemění fakt, že státní zástupce se zdravým rozumem posléze obvinění zrušil.
Všichni euronadšenci, kteří si od vstupu do EU slibovali hlavně zázračné potlačení korupce a podvodů, by si měli přečíst informaci o tom, že Evropská komise přiznala rozsáhlé podvody ve svém statistickém úřadu Eurostat.
Uzavírání smluv za nadsazené částky, ze kterých "byly financovány jiné aktivity", zní v orwellovské noviřeči vysvětlení Evropské komise, co se vlastně stalo.
Komise ovšem odmítá sdělit, o jaké částky šlo a jak dlouho o tom věděla, aniž co dělala. Nepřipomíná vám to zatraceně hodně Česko?
Mobily budou v budoucnu umět řvát jako lev, vřískat jako papoušek, chrochtat, pískat, vrčet, hafat a kdoví co ještě, neboť někteří provozovatelé již nakoupili v Britské národní knihovně patřičné záznamy zvuků zvířat.
Už dlouho uvažuji nad psychologickou studií, kterak se vlastnosti majitelů mobilů promítají do nastaveného hudebního zvonění. Po zavedení zvířecích zvuků bude takový výzkum přímo lahůdkou.
Levicoví lídři (včetně Vladimíra Iljiče Špidly) se o víkendu na pozvání Tonyho Blaira setkají v Londýně a budou debatovat mimo jiné o tom, jak čelit poklesu ekonomického růstu.
Odstraněním levice z vlád, zní moje rada.
A Oscar Wilde?
Angličané jsou přesvědčeni, že jakýkoliv životní problém vyřeší šeková knížka.