ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Levicoví poslanci Evropského parlamentu se velmi kriticky a ironicky pustili do pravicového italského předsedy vlády Berlusconiho, kterého většinou přímo živočišně nesnášejí.
Berlusconi to jednomu z nich, socialistovi Schulzi z Německa, který vyjádřil obavu, aby Berlusconiho vládnutí nekopírovalo neblahou předválečnou italskou historii ( čti: Mussoliniho), vrátil: navrhl mu roli kápa v seriálu z koncentračního tábora, právě natáčeném v Italii.
A ejhle: levicový tisk ( což znamená velkou většinu veškerého tisku) na celém světě spustil jekot, aniž by ovšem citoval předcházející ironické poznámky levičáků.
Qoud licet Iovi.....
Myslím, že je to velmi dobrý nápad chtít uspořádat v Praze letní olympijské hry. Když už chybí vize v politice, mohlo by ji mít alespoň hlavní město - je to vynikající hnací motor a jednotící prvek.
Jsem pro všemi deseti a jen se přimlouvám za rok 2020. Magické "Prague Twenty Twenty" má hodnotu už samo o sobě.
Stanislav Gross dokonale využil Špidlovy stojednahlasné slabosti a prosadil v době návrhů úspor přisypání do žlabu zaměstnancům svého resortu. Škoda jen, že socialisté neměli před volbami namísto hesla "Ne bankéřům, ale učitelům" heslo "Ne učitelům, ale policajtům a bachařům".
A Oscar Wilde?
Idea, která není nebezpečná, nemá právo nazývat se ideou.