ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka
A tak Srba dostal u Krajského soudu v Českých Budějhovicích osm let, neboť požádal svoji podivnou známou, aby zařídila likvidaci nepohodlné novinářky (po jejím zavraždění by nikdo z její redakce po Srbovi nepohodlných záležitostech už zřejmě nepátral). Podivná známá požádá o stejnou službu dva stejně podivné svoje známé, kteří zase o totéž požádají podivného opilce, recidivistu a práskače z maloměsta..
Ale proč by této soudní verzi o "zemanovském" státním úředníkovi obecenstvo nemělo věřit, když jeho nezanedbatelná část uvěřila i "zemanovským" předvolebním slibům?
Copak Vám to není jasné? Po válce vystavil soud konfiskační výměry, kterými se konfiskoval majetek s Němci kolaborujícího rodu knížat Kinských, znějící na jména již zemřelých členů rodu Františka Oldřicha a Karla Ferdinanda.
Majitelem majetku byl tehdy, dle zákona z roku 1811, ovšem devítiletý František Oldřich, kterému jej odkázal v roce 1904, v době, kdy nikdo ani netušil, že se narodí, jeho pradědeček. Takže majetek je jeho, neboť toto je dle soudu striktní dodržení Benešových dekretů.
Jde ovšem o to, zda-li právě takovou slepotu má mít spravedlnost.
"Samozřejmě, že nejlepší by byl schodek rozpočtu pod sto miliard. Ale vidíme, že i přes veškerou snahu je to superobtížné. Pro mne by bylo v této fázi akceptovatelné, kdyby byl schodek nižší než letošní", prohlásil místopředseda udržovatelů vládních koryt za každou cenu US - DEU František Pelc.
Možná by mu na léta a léta dopředu stačil ke schválení rozpočtu roční pokles dle kanadského humoristy Leacocka: o miliardu, o půl miliardy, o jednu třetinu, o jednu čtvrtinu, o jednu pětinu, o jednu šestinu miliardy.....
Vláda vymyslela "geniální" řešení proti korupci při zadávání státních zakázek: barák plný úředníků, kteří jediní budou o přidělení zakázek rozhodovat. Škoda, že Srba dostal osm let, mohl být jeho ředitelem.
A co na to Wilde?
Dobro končí štastně a zlo nešťastně. Tomu se říká fikce.