PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Vážení podnikatelé! Máte problémy s efektivitou? Stávkujte! Vždyť dnes ráno v Radiožurnálu Vám to doporučil sám velký odborář a senátor Štěch, když prohlásil, že odbory dnes budou stávkovat proto, aby se zefektivnilo jednání s vládou.
A tak si premiér Špidla opět zaběhal, tentokrát v Řecku a s rakouským premiérem Wolfgangem Schueselem. Zdaleka nejvýhodnější by pro Česko ovšem bylo, kdyby se už konečně někam zaběhl.
Jasn Kasl byl pohodlnou většinou (107 hlasů ze 112 možných) opět zvolen předsedou Evropských demokratů. A hlavní stranický program na toto funkční období? Sjednotit neparlamentní pravicové strany ke spolupráci a vytvořit tím alternativu vůči ODS, a to hlavně při blížících se volbách do Evropského parlamentu.
Takže vsjó jásno? Evropští demokraté vznikli k jednomu jasnému a konkrétnímu úkolu, který se jen musel zabalit do spousty slov, aby tolik netrčel: dostat Kasla ke bruselskému korytu.
Celkem šest poslanců dosud ve sněmovně na plénu nepromluvilo, "jen" pracovalo ve výborech a hlasovalo. Vzhledem k tomu, že nejčastější řečník je komunista Ransdorf (ve Federálním shromáždění měl přezdívku Duesseldorf) s 55 projevy na 16 schůzích, tím víc smekám před jejich schopností pracovat mlčky.
Zajímavé informace člověk většinou dostává až tehdy, kdy v toku času ztratily většinu ze své zajímavosti. Viz současná informace z listu The Guardian, že slavný britský spisovatel Georges Orwell ( vlastním jménem Blair) poskytl v roce 1949 vládnímu Oddělení pro výzkum informací seznam 38 osob, které sympatizovaly s komunismem, včetně jmen filmových herců Charlieho Chaplina Michaela Redgravea.
Jako každé pondělí upozorňuji na moji glosu, která vyjde v zítřejších Lidovkách, tentokrát o jedné zapomenuté metodě starých Římanů, kterou by bylo záhodno oprášit.
A dnešní citát z Wildea?
Dostat se dnes do nejlepší společnosti znamená buď je nakrmit, pobavit nebo šokovat - toť vše.