PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Velmi podivně komentoval nákupní výlet odborářů do Prahy s drobnou zastávkou u Úřadu vlády a na Staroměstském náměstí ministr financí Sobotka: "Vláda bohužel nemá kam ustoupit."
Říkám pravý opak: "Vláda naštěstí nemá kam ustoupit."
Dokonalou glosu ze života mi ke včerejší stávce lékařů poslal pan Ondřej Rycl. Zde je:
Dotaz na kamaráda lékaře:
Budeš taky stávkovat?
Ne, já mám vlastní ordinaci.
Pád dnů po tom, co nás Cyril Zlatoústý přesvědčoval o tom, že vstupem do Evropské unie nepřijdeme ani o ždibíček své suverenity, lze si přečíst v Lidových novinách následující titulek: Evropská komise vynese ortel nad českými bankami.
Což takhle znovu se pana ministra zeptat jak to s tou suverenitou je, zvláště, když nám Evropská unie začíná diktovat, aniž jsme ještě jejími členy a navíc s retroaktivním účinkem? Také unijní slovník je zajímavý: Česká republika musí svoji minulou podporu bank před EU "obhájit". Obžalovaný, vstaňte.....
Pokud jste se naivně domnívali, že vstupem do Evropské unie poklesne v Česku počet úředníků minimálně o celníky, spletli jste se. Většinu z nich opět spolkne stát a že přibydou nějací navíc, a to nejen v Bruselu, tak na to vemte jed.
Poslanci mají zákonnou možnost létat na vnitrostátních linkách "zadarmo" a proto tak, zvláště ti ze severní Moravy, činí. Moc by se mi líbil systém zcela jiný: solidní plat pro zákonodárce - a jinak nic, vůbec nic. Kanceláře, poradce, asistenty, byty, mobilní telefony, cestování a podobně by si platili ze svého. Jen toho papírování co by ubylo!
Dlouho očekávané Špidlovo šílenství konečně propuklo. Viz jeho včerejší věta, že to byla jeho vláda, která přesvědčila voliče ODS, aby hlasovali pro vstup do EU.
S falešným lékařem, který chodil po bytech a nabízel lidem okamžité očkování proti žloutence a který skončil na psychiatrii, by tam rozhodně alespoň na pozorování měla nastoupit i čtveřice lidí, která se nechala naočkovat.
A co na současnou českou vládu říká ze záhrobí Oscar Wilde?
Svět je jeviště, ale hra má špatné obsazení.