ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Příhodně zrovna v pátek třináctého, kdy začíná české referendum o našem vstupu do EU, bude publikován návrh evropské ústavy. Ústavy, která teprve nově definuje směrování a rozhodující politické mechanismy rozšířené Evropy.
Hlasujete tedy, pokud k referendu přijdete a řeknete ANO, o vstupu do spolku, o jehož výsledné podobě toho většinu nevíte, neboť vědět nemůžete a ještě si namlouváte, že tak budete moci prostřednictvím vašich zástupců tuto konečnou podobu EU a její politiku ovlivnit.
Gratuluji Vám k vaší( k žití jistě příjemné) lehkomyslnosti.
Jazykově jsme se ovšem do Evropy (alespoň užíváním germanismů) už dávno dostali: dnes ráno jsem se v Radiožurnálu dozvěděl, že odbory nenachystají, ale budou chystat protest. A korunu ( pardon, Euro) tomu nasadil hlasatel rozhlasu včera, když prohlásil: Český rozhlas děkuje všem, kteří darovat krev budou.
Vláda musí soudcům vyplatit půl miliardy korun, které nemá. Ústavní soud totiž rozhodl, že zákonodárci před dvěma lety zrušili soudcům třinácté a čtrnácté platy protiústavně. Pěkná pitomost.
Paradoxní je, že tyto platy dostane zpětně i soudce, který v roce 2002 odsoudil nakladatele Zítka za propagaci hnutí,směřující k potlačení lidských práv a svobod, neboť vydal Hitlerovu knihu Mein Kampf.
Nejvyšší soud naštěstí takovou ptákovinu zrušil, o postihu tak mizerně pracujícího soudce jsem se ovšem nikde nedočetl.
A bohužel jsem se také nikde nedočetl, nebyl-li tento soudce léta členem politické strany, která lidská práva a svobody efektivně potlačovala.
Mimochodem, Němcové Babička nebezpečným, neboť líbivě idylickým, způsobem propagovala feudální systém, který prokazatelně potlačoval lidská práva a svobody. Pane soudce: zakázat!
Teprve dnes slavíme Den daňové svobody, tedy den, kdy poprvé v roce pracujeme do své kapsy. Dodneška nám v ní řádil velmi loupežnicky Špidlův pařát.
A co horšího, velké množství těchto uloupených peněz bylo navíc vydáno příšerně neefektivně.
Reforma veřejných financí je sice nachystána, Den daňové svobody ovšem posune spíše ke konci roku než k jeho začátku. A to ještě uvidíme, co z ní zbyde po akcích odborářů.
A dnešní citát z Wildea:
Mám rád Wagnerovu hudbu víc než ostatní. Je tak hlasitá, že člověk při ní může mluvit, aniž lidé slyší co říká.