ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka
Pokud jste uvěřili Vladimiru Iljičovi Špidlovi, že má v rukávu Tvrdíkova nástupce, který je schopným manažerem i politikem a který je ochoten nasedenout do rychle brzdícího a zastavujícího Špidlova vládního vlaku, konkrétní jméno z mnoha skvělých kandidátů že však oznámí až se sám rozhodne, dobře vám tak.
Vsaďte se, že nakonec vypotí jen další tragikomickou figuru, dokonale zapadající do této vlády.
Končící ministr spravedlnosti Rychetský chce zavést odposlechy a informátory ve věznicích (oprávnění tak činit by měla vězeňská služba), které by pomohly eliminovat právě tam plánovanou a domlouvanou trestnou činnost.
A tak mne napadlo, že by pro ozdravění poměrů v Česku byl nejvyšší čas zavést odposlechy ve vládě a na ministerstvech, coby prevenci plánování a domlouvání dalších socialistických zhůvěřilostí.
Zářivé úsměvy, několikavteřinová potřásání rukou a vřelé objímání, kterých jsme svědky při sledování zpráv z probíhající schůzky státníků G8 ve francouzském Evianu, mají stejnou vypovídací hodnotu, neboť jsou stejně nehrané a úpřímné, jako vzájemné úsměvy, objímání a vřelá slova hvězd showbyznysu.
Však se také rozdíl mezi těmito profesemi zatraceně rychle stírá a tak jako udělá reklama za pár týdnů z neumětelské dívenky filmovou či pěveckou hvězdu první třídy.....
A jakou pravdivou jedovatost přináší dnešní citát z Oscara Wildea?
"Kdykoliv se mnou lidé souhlasí, mám pocit, že se mýlím."