PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
"Žijeme si nad poměry", říká německý ministr financí v komentáři ke statistikou opět potvrzené přetrvávající stagnaci v Německu.
Cesta ven je zřejmá a známá: opustit socialistickou myšlenku trvalého rozvíjení "sociálního státu", který většině hodně bere, aby mohl všem něco dávat a reformami sociálního systému konečně zavést systém, v němž se vyplatí pořádně pracovat a šetřit si na stáří.
Jako u nás, jako u nás.....
Český ministr financí však před jednáním s militantně naladěnými odbory prohlašuje, že pouze tehdy, když ukončíme zadlužování veřejných rozpočtů, budeme moci udržet a rozvíjet "sociální stát".
Opak je však pravdou: "sociální stát" lze udržovat vždy a všude pouze na dluh.
Pokud se domníváte, že současné hrátky kolem šéfů Bezpečnostní informační služby (BIS) a Národního bezpečnostního úřadu(NBÚ) jsou jen pokračováním vnitrostranických bojů v ČSSD, máte pravdu.
Rychleji se množící lidovci přišli na bezvadný nápad, kterak větší počet dětí náležitě politicky využít, i přicházejí s návrhem, že rodina by měla mít tolik volebních hlasů, kolik má členů. Zda by se započítával i počatý, ale dosud nenarozený plod, nesdělili.
Obávám se, že tentokrát je neosvítil duch svatý, ale nějaké záření, po kterém se blbne.