XII. Mezinárodní dětský folklorní festival
ŠTĚPY 2003

29. května až 1. června 2003 - Veselí nad Moravou - TISKOVÁ ZPRÁVA

Ve dnech 29. května až 1. června 2003 se ve Veselí nad Moravou uskuteční XII. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu ŠTĚPY 2003, který pořádá Folklorní sdružení České republiky a Město Veselí nad Moravou ve spolupráci s Městským kulturním střediskem, se Službami Města Veselí, s Domem dětí a mládeže a místním Dětským folklorním souborem Štěpnička. Záštitu nad letošním ročníkem festivalu převzal ministr práce a sociálních věcí České republiky Zdeněk Škromach, senátor Senátu ČR Josef Vaculík a radní Jihomoravského kraje Jan Letocha.

Na festival byly pozvány soubory Děcka z Kunovic, Břeclavánek, Mladinka Plzeň. Kyjovánek, Kamejka, dále se zúčastní soubory z Bulharska a Slovenska, účinkovat budou také Dechová hudba Základní umělecké školy Veselí nad Moravou a pořádající hostitelský Dětský folklorní soubor Štěpnička. V sobotním zábavném programu "Tancujte, zpívejte, bavte se..." se představí i další zájmové kroužky z Veselí nad Moravou, moderátoři Rádia KISS PUBLIKUM a Silák ZEKON.

Ve festivalovém programu nebudou chybět výchovné koncerty pro základní školy (čtvrtek 29.6.2003 Kunovice, pátek 30.6.2003 Veselí nad Moravou a Hroznová Lhota), Roztančená ulice (sobota 31.5.2003 v 9:00 hod.), hudební pořady a koncerty, diskotéka pro děti, škola lidových tanců a ukázky lidových řemesel. V neděli 1.6.2003 se ve 14:15 hod. uskuteční Slavnostní průvod městem a přijetí účastníků veselským starostou na městské radnici. Hlavní program, který byl autory nazván "Vrť sa dívča,vrť sa dívča...", proběhne v 15:00 hod. v zámeckém parku.

Zdeněk Pšenica
Folklorní sdružení České republiky
předseda