STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Bolševické hlavy, které nikdy úspěšně nepodnikaly, rozhodly od kulatého stolu, že napříště by mohli podnikatelé odepisovat automobily jen nepřesáhne-li jejich cena 1.5 milionu korun.
V mém případě, pokud by tato pitomost platila už dříve, by na tom stát v konečném účtování prodělal, neboť spoustu zakázek, příjmů (a tedy pro stát daní) jsem získal TAKÉ proto, že jsem svým vystupováním, oblečením i automobilem přesvědčil zákazníka, že jsem úspěšný a budu tedy s vysokou pravděpodobností úspěšný i v jeho případu.
Bolševické hlavy ovšem nikdy takto nepřemýšlejí. A kam jejich zvrácené myšlení, nejprve krůček za krůčkem a pak už velmi rychle, vede, jsme zažili bohužel na vlastní kůži.
Také v tomto případě jde opět o další kamínek do mozaiky probíhající bolševizace státu a opět za mlčení většiny, které se to netýká - ovšem jen zdánlivě . Není nejvyšší čas otevřít oči, vzpamatovat se a začít se bránit?
Současná superpolitizace televizní a rozhlasové rady ( za spolupráce vládní koalice s komunisty) probíhá za absolutního nezájmu "intelektuální elity", která před časem bránila nezávislost ČT na politicích jak na Kavčích horách, tak na Václaváku.
Pozoruhodné!
Chápu důvody, které vedly prezidenta Klause k vetování zákona o zoologických zahradách. Každý takový lex specialis ( divím se, že nevznikly zákony dva, o velkých zoo a malých zoo, přičemž malá zoo by měla ještě větší výhody) totiž zapleveluje právní řád novými a novými paragrafy, které vznikly jen proto, aby zvýhodnily nějaký subjekt či nějakou skupinu před ostatními.
Osobně bych též dával přednost, aby si každá zoo mohla vybrat ze dvou možností: buď pracovat jako podnikatelský, ziskový subjekt dle obchodního zákoníku a nebo jako nezisková organizace dle zákona platného pro absolutně všechny neziskové organizace.
Obávám se však, že trvalý tlak různých jedinců a skupin, které si z provozování různých organizací, většinou napojených na veřejné peníze, udělali dobrý job, nakonec zvítězí. Neboť mnoho psů, zajícova smrt.
Velmi souhlasím s bankéřem Radovanem Vávrou, který v dnešní MF Dnes říká: "Snaha o snižování deficitu veřejných financí nemá být cílem vlády, může být nanejvýš produktem jejího snažení. Skutečným cílem vlády musí být takové nastavení parametrů společnosti, které vedou k ekonomickému blahobytu."
Problém je v tom, že takové parametry společnosti jsou všechno jiné než levicové, dodávám já.
Exministr financí socialistické vlády Rusnok nastupuje jako poradce představenstva tuzemské pobočky holandské finanční skupiny ING.
To je dobře, jsem totiž přesvědčen, že poslední zbytky socialismu z něj záhy vyjdou přirozenou cestou. Co takhle poslat Špidlu na stáž k nějaké velké kapitalistické firmě?
Ministr Mlynář dnes zabodoval v nevypsané soutěži o "Blábol roku", když na otázku, zda si uvědomuje, že vládou plánované přeřazení většiny služeb z 5% sazby DPH do 22% sazby DPH zdraží i přístup k internetu, jenž je i tak u nás velmi drahý.
Odpověď ministra, odpovědného ve vládě právě za tuto oblast totiž zní: "Faktem je, že telekomunikační služby budou přeřazeny do vyšší sazby. To je realita, se kterou se nedá nic dělat."
Dá, soudruhu ministře. Služby do vyšší sazby daně nepřeřazovat.