PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Vláda nic netají. Tentokrát jí opravdu věřím, že o dalších 36 miliardách, o které bude zásluhou některých daňových a celních úprav po vstupu do Evropské unie ochuzen státní rozpočet, opravdu nevěděla a toto sdělení z úst náměstka ministra financí Janoty ji muselo šokovat.
Není divu. Vždyť jde o vládu, pro níž je slovo ekonom nadávkou, vládu amatérskou ( ve smyslu neprofesionální, fušerskou), vedenou nebezpečným levicovým fanatikem.
Je opravdu nejvyšší čas kopnout ji do zadku.
Ale abych vládě nekřivdil: nedávno nařídila zkontrolovat a případně přepsat všechny učebnice základních škol tak, aby se v nich ženy dostaly na úroveň mužů. Tedy napříště už žádné "Máma vaří a peče", "Táta jezdí autem", ale pěkně zrovnoprávnit.
A to se ještě o svá práva nepřihlásili homosexuálové a lesbičky!
Chtěl-li prezident Klaus opravdu schůzkou v Lánech zjistit, zda "existuje domácí politická shoda v názorech na dva hlavní proudy současného evropského myšlení", jak se vyjádřil o důvodech schůzky, nemusel zbytečně vyhazovat naše peníze za cestování politiků s ochrankami do Lán a na jejich hostění.
Pokud naslouchal v posledních letech pozvaným českým politikům, mohl si zadarmo odpovědět NE.
V mládí jsem přímo hltal slavnou knihu Thora Heyerdahla "Ve znamení Kon -Tiki", popisující plavbu balsového voru z Peru, která měla dokázat teorii, že Polynézie byla osídlena z Jižní Ameriky.
Vědci z Cambridge prokázali testy DNA, že v Polynézii o potomky Inků nejde.
Na kvalitě knihy a její působivosti to však naštěstí nic nemění.