STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Strávil jsem pár dní ve Finsku a mimo nezvyklou zimu s absolutním nedostatkem náznaků jara, do očí bijící čistotu a pořádek a nádhernou secesní i moderní architekturu mne také zaujaly budovy ministerstev, svou velikostí vždy jen zlomek obdobných ministerstev českých.
I napadlo mne, že by stálo za to porovnat počet českých ministerských úředníků na 1000 obyvatel s ostatními zeměmi. Ba nejen počet ministerských úředníků, ale zaměstnanců veřejné správy vůbec. Ba ještě něco jiného: počet lidí, částečně či zcela napojených na veřejné rozpočty.
Myslím, že prvenství by nás neminulo.
"Pokud se mi nepodaří reformu veřejných financí prosadit, půjdu dělat něco smysluplnějšího", pohrozil předevčírem ministr financí Sobotka.
Při pohledu na návrh reformy jsem si uvědomil, že s výběrem smysluplnější práce by to neměl vůbec těžké. Vlastně, mohl by začít dělat cokoliv.
Titulek v dnešních Lidovkách hlásá: Gross chce dát Čečencům peníze, aby se vrátili domů.
Vzhledem k tomu, že by dozajista šlo s úspěchem pochybovat, že Gross míní dát Čečencům peníze ze svého, měl by titulek správně znít: Gross chce dát Čečencům naše peníze, aby se vrátili domů.
Platíme však ze svých daní ministra Grosse proto, aby nás proti takovým nájezdům chránil již na hranicích - je to mnohem levnější a účinnější, jako ostatně každá prevence.
Pokud to nechápe, rád mu dám peníze, a to opravdu ze svého, aby se vrátil na lokomotivu.
Pokud by prezident Klaus byl populistický důsledně, rozhodně by neměnil hradní vozový park za české škodovky, ale vždy by si počkal, které auto bude motoristickou veřejností vyhodnoceno autem roku a teprve pak měnil a měnil....