STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Plíživá bolševizace státu úspěšně pokračuje: sněmovní volba televizní rady byla veřejná, ačkoliv v tradičních demokraciích je veřejná personální volba z dobrých důvodů pokládána za nemravnou, neboť svobodnou vůli omezující ( viz pomstychtivý Špidla a promptně vyhozený ministr Rusnok, přiznávající se, že volil Klause), výsledky zřetelně svědčily o dohodě ČSSD a KSČM a zvolená jména zvoní kovanou levicovostí přímo ocelově.
Okamžik nezbytnosti nových voleb se rychle blíží.Tipoval bych je na příští květen, červen.
Pokud byste chtěli vysvětlit cizinci, co je to česká vyčuranost, uveďte následující příklad: ministr Mlynář sice svým voličům před volbami slíbil, že nebude současně ministrem i poslancem, mandátu se vzdává však až v okamžiku, kdy na jeho místo nenastoupí dle pořadí na koaliční kandidátce lidovec (ten nastoupí za též odcházejícího Výborného), ale unionista, takže minimální počet unionistických poslanců, nutných k ustavení klubu a tedy pobírání dalších peněz a užívání kanceláří, aut a sekretářek, zůstane zachován.
Mimochodem, na Svobodovo předvolební žvanění (a mnoha dalších) o tom, kterak zbytek Čtyřkoalice samnozřejmě založí společný poslanecký klub, už se také dávno zapomnělo.
"Zpravodajské relace na Nově a bohužel i ve veřejnoprávní ČT 1 se staly v poslední době hodokvasem manipulace", říká Martin Komárek v dnešní MF Dnes.
Mýlí se. Obě televize manipulují veřejným míněním stále, jen to doposud dělaly sofistikovanějším a tudíž méně nápadným, o to však nebezpečnějším způsobem.
Nešvarem, který se vrací není, jak tvrdí dnešní Lidovky, tzv. "Švarc systém", tedy systém, kdy zvláště drobní podnikatelé namísto přijímání zaměstnanců smluvně najímají lidi s živnostenským listem, ale mizerný socialistický zaměstnanecký zákon.
Pokud se změní, bude po problému se Švarc systémem. Ale takto logicky to pochopitelně v Česku nefunguje, takže se spíše nadějeme ještě více kontrolujících úředníků a ještě většího sešněrování podnikání ze strany státu.