PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Vláda je vázána mlčenlivostí, a proto nemůže říci, kdo je odpovědný za prošustrování 327 milionů z našich daní, které vláda zaplatila společnosti Diag Human za "dotčenou pověst".
Kdo za ministerstvo zahraničí podivnou mlčenlivost podepsal se také nedozvíme - i tato informace je vázána mlčenlivostí.
Nemlčím a říkám: kopněme už konečně tuto vládu do zadku.
Ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Pavel Boček v dnešní MF Dnes píše, že je nezbytné rekonstruovat dětské oddělení motolské nemocnice, neb jde o morální apel.
Mnohem větším morálním apelem je ovšem rekonstrukce současného pitomého socialistického modelu financování zdravotnictví - pokud se ten změní, nebude muset doktor Boček škemrat o peníze na rekonstrukci dětského Motola.
Summa summarum: štěká slibně, ale na nepravý strom.
Velkou pravdu má poslanec KDU - ČSL Janeček, když tvrdí, že "síť zdravotnických zařízení i zdravotnická technika v nich často odráží sílu politických styků, a to mnohem víc než objektivní potřeby daného regionu."
Že zvláště politici KDU - ČSL jsou v tomto oboru přímo mistry, ovšem už nedodal.
Současná situace, kdy o zahraniční politice Česka, a to zvláště evropskounijní, mluví jinak ministr zahraničí Svoboda a jinak prezident Klaus, mi silně připomíná dobu, kdy ministr zahraničí Josef Zieleniec úpěl nad tím, kterak se mu prezident Havel silně plete do rezortu. Na rozdíl od Svobody však Zieleniec úpěl potichu.
Klaus ovšem zůstane Klausem, ale to snad nemůže být pro nikoho překvapení, že?