ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Agrumenty, které použila vláda při včerejším zrušení kontraktu na stavbu dálnice do Ostravy izraelskou firmou, jsou beze zbytku tytéž, které používala proti tomuto kontraktu opozice již při jeho podpisu v posledních dnech Zemanovy vlády.
Vsaďte se ovšem, že ani Zeman, ani tehdejší ministr dopravy Schling, ani další ministři, kteří tehdy nehoráznou smlouvu odsouhlasili, nebudou za následné škody nijak potrestáni - ty zaplatíme již tradičně z našich daní.
Mimochodem, proč se ještě nikdo z hlídacích psů demokracie nezeptal tehdejších místopředsedů vlády Špidly a Rychetského či ministra Dostála a dalších jak tehdy hlasovali a hlavně proč?
Podle vlády panna, která přijde o panenství zásluhou mladíka, převlečeného za ženu, zůstává nadále pannou - jak jinak si vysvětlit její nápad, že pošleme-li polní nemocnici, coby vojenskou pomoc Angloameričanům v Iráku, na místo určení pod hlavičkou například Červeného kříže a nikoliv přímo, půjde o pomoc nikoliv vojenskou, ale humanitární a Česko tak nebude válečným spojencem.
Podobně panensky si počíná francouzská veřejnost: většina je proti válce Angloameričanů v Iráku a zároveň si většina přeje, aby vyhráli.
Na poválečných kšeftech totiž vydělá i Francie a Francouzi. Pokrytectví non plus ultra.
Státní nemocnice přešly do rukou krajů, kde se o ně stará jistě nezanedbatelný počet úředníků. Moc by mne zajímalo, o kolik je to více než kolik jich sedělo na ministerstvu zdravotnictví a zda ministerstvo tyto již zbytečné lidi propustilo. Páni novináři, zeptejte se za mne, jistě to bude zajímat všechny, kdo vyplňovali v posledních dnech daňová přiznání.