PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Je dobře, že se 31. sjezd sociální demokracie sejde v pražském Kongresovém centru (dříve komunistický Palác kultury, přezdívaný Pakul), místu několika posledních sjezdů předlistopadové KSČ. Alespoň si tak připomeneme vlasovou mezírku až pevný slep mezi některými českými socialisty a komunisty.
Na víkendový sjezd sociálních demokratů dorazí též komisař pro rozšíření EU Guenter Verheugen, aby nabídl socialistům "pojivo" v podobě "jasného a silného evropského poselství".
Že je sídlo orgánů Evropské unie v Bruselu vývojem v sociální demokracii znepokojeno, je jasné, neboť jen silná socialistická vláda v Česku bude povolným partnerem socialistů v Berlíně, Bruselu i jinde.
A vítězství ODS v příštích parlamentních volbách a následná pravicová vláda, navíc s Klausem na Hradě, tato noční můra už stojí za pořádný tlak na delegáty sjezdu, aby se Vladimír Iljič udržel.
Tedy spíše poserství než poselství.
OECD doporučuje Česku, aby provedlo reformu rozmařilého zdravotnictví, které jinak bude v době nepříliš vzdálené neufinancovatelné. Zatím veškerá doporučení OECD se stoprocentně shodují s návrhem reformy zdravotnictví, kterou jsem s týmem odborníků vypracoval před léty, kterou však socialisté z různých stran totálně bojkotovali. Stále je k dispozici.
Bojkot coca-coly či hamburgerů, který se rozmáhá v Německu a ve Francii coby protest proti válce v Iráku pokládám za pitomý - cola a hamburgery se mají bojkotovat trvale, a to z důvodů (chuťově) estetických, zrovna tak jako se má z obdobných důvodů bojkotovat většina německých filmových veseloher či leckterý výtvor francouzský i jiný.