PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Ještě jsem se zcela nevzpamatoval z dlouhého cestování, časových posunů a návratu do podivuhodné "reality" českého virtuálního světa, takže štiplavé poznámky k dějům minulým, které jsem prošvihnul, si ponechám na dny příští - s nepotěšením však po přečtení dnešních novin konstatuji, že jsem se vrátil do zcela stejného Česka.
Zde důkazy.
Výtvarník Theodor Pištěk nechce, aby Hradní stráž nadále postávala u Hradu v jeho operetních uniformách, neboť ty přece navrhnul pro Václava Havla a ne Václava Klause, takže zřejmě znovu sáhneme do kapsy kvůli zcela nesmyslné prkotině.
Ministryně Součková požaduje, aby každý člověk starší čtyřiceti let byl povinně kardiologicky a onkologicky vyšetřen, neboť prevence je lepší a levnější než léčba. A tak stát opět nařídí blbým občanům, co dělat, namísto aby ponechal na zdravotních pojišťovnách a jejich smlouvách s jednotlivými občany, kterak odmění ty, kteří se o své zdraví starají a kterak potrestá ty, kteří na ně kašlou. Socialismus s trestáním odpovědných a nadbíháním lemplům neztenčeně pokračuje.
Alois Grebeníček se opět nedostaví k soudu, je nemocný.
Sociální demokracie zvažuje návrat k letité komunistické praxi dělení, slučování a znovudělení nejvyšších stranickovládních funkcí, takže se možná nadějeme Špidly coby předsedy vlády a Grosse coby předsedy strany, aby po čase byly tyto funkce opět spojeny a znovurozděleny, tak jak zavelí výsledky vnitrostranických frakčních bojů.
Zřejmě také každý z nás zaplatí více než tisícovku panu Lauderovi, neboť přesně tolik má dostat za to, že spolu se Železným před léty vymysleli fígl, kterak obejít literu zákona, zakazující v Česku vlastnictví televize cizím firmám a následně se spolu rozhádali.
Různí pitomci neustále telefonicky vyhrožují (a bohužel už nejen planě) různými bombovými útoky, aniž by každý z nich, pokud bude chycen, byl pověšen za žebro na hák.
Sláva, jsem zase doma.