PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
V ČSSD se začíná mluvit o dalším možném kandidátovi na prezidenta, bývalém ministru zahraničních věcí (nahradil kdysi Josefa Zieleniece, který chtěl svým odchodem položit Klausovu vládu, což se podařilo až o něco později) Jaroslavu Šedivém.
Že to socany nenapadlo dřív! Vždyť vzhledem k politickému handrkování při nepřímé volbě výsledný prezident nemůže být z principu jiný než šedivý.
Také proto, aby se komunistům vyrazily z rukou silné trumfy, které získali při nepřímých volbách prezidenta, by bylo načase definitivně rozhodnout o jeho přímé volbě.
Myslím, že na uvolněné místo ústavního soudce po resignovavším Zdeňku Kesslerovi nakonec nastoupí Petr Pithart. Momentálně sice tvrdí, že jde o čiré spekulace, ale s vysokou pravděpodobností se nakonec rozpomene, že vlastně vždy tíhnul k ústavnímu právu a již jako malý chlapec házel po kočce Weyrovými spisy.
Sběratel členství v mnoha stranách je totiž i nenápadným sběratelem dobře placených politických funkcí.
Američtí vědci objevili "gen dlouhověkosti" a tak se můžeme časem nadít, že se lidé budou běžně dožívat více než sta let. Teď je na filosofech, aby zdůvodnili, proboha proč.
Na nějaký čas zmizím do krajů, kde tak veledůležité věci jako je volba českého prezidenta, stavba haly Sazky či cyrilosvobodovské slovní piruety ani nezaznamenávají, a to proto, že o nich nevědí.
Přeju vám hezké dny, hezké sny a hodně lásky, nejen na svatého Valentýna. A na shledanou (v lepších časech).