ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Místopředseda KSČM Miloslav Ransdorf v rozhovoru ve včerejších Lidovkách "úpřímně zalitoval", že otec manželky Miloše Zemana zemřel na následky věznění a práce v uranových dolech slovy: "Pokud je to skutečně tak, nezbývá mi, než projevit úpřímnou lítost. A opakuji, že se k minulosti vracíme proto, aby se už nikdy neopakoval instrumentální přístup k právu, jaký byl právě v padesátých létech".
Mít Miloslava Ransdorfa po ruce, určitě bych se neubránil dát mu do zubů, neboť nic jiného si živočich, který nazývá vraždění, zavírání, persekuci a psychické týrání, vyhazování z vysokých škol a zaměstnání, vyvlastňování majetku a trvalé ponižování statisíců lidí "instrumentálním přístupem k právu", nezaslouží.
Osobnosti i lidé pouze mediálně známí, nicméně proto také zahrnovaní mezi "osobnosti", vyrazili do boje. Jak jinak než podepisováním výzvy, tentokrát s názvem "Důstojnou volbu"!
Škoda jen, že stejnou porci energie nevydali již dávno a dávno před termínem voleb a nenutili tak poslance stran, kteří měli přímou volbu prezidenta přímo ve volebním programu, ke splnění volebních slibů.
Druhou možností bylo veřejně podpořit jediného kandidáta, který působil a působí důstojně - Václava Klause.
Obávám se však, pročítám-li seznam jmen na výzvě, že pokračováním výzvy spíše bude návrh vlastního kandidáta, který by měl ubrat rozhodující hlasy Václavu Klausovi v přímé volbě.
Prostě, jde zřejmě o další tah letité hry zvané "Zbavme se Klause."
Nejvíce asylantů, kteří dostali asyl v Česku, pochází z Rumunska. Moc rád bych znal jiné než ekonomické důvody, vedoucí k jejich putování na Západ a důvody, proč jsme jim tedy u vědomí toho, že příklady táhnou, poskytli asyl.
Tak jako u nás neexistují (až na pár výjimek potvrzujících pravidlo) bohatí lidé, kteří opravdu umějí užívat luxusního života, ale zato spousta zbohatlíků, stavějící na odiv věci drahé ( a často předražené), ale nikoliv opravdu luxusní (neboť opravdový luxus je nevtíravý), zákonitě u nás nemohou existovat novináři o luxusu zasvěceně píšící.
Uvědomil jsem si to při čtení článku Michaely Kratochvílové "Hračky českých milionářů" v "Pátku" Lidových novin, což má být - podle podtitulku - "Průvodce světem zboží, které se v posledních letech stalo symbolem bohatství a úspěchu". Při nejlepší snaze však ničím takovým není.
Doporučuji redakci, aby články o luxusních restauracích, luxusním zboží a luxusním životě vůbec konzultovala s těmi, kteří luxusně žijí a nemusejí tedy shánět informace ze druhé a třetí ruky. Kvalita článků se tím dramaticky zvýší a nebudou pak působit jako reklama na předražené, obtížně prodatelné, zboží.