PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
MF Dnes vyšla dnes s titulkem, po němž by nemusel následovat už žádný další text. Zní "Strany hledají, kdo může porazit Klause".
Tleskám tomu, kdo tento titulek vymyslel a je mi mdlo z toho, že toto je jediná kvalifikace, která se žádá po příštím českém prezidentovi.
Málokdo si uvědomuje, co vše se skrývá za slovy premiéra Špidly, že Česko může být i půl roku bez prezidenta. To hlavní: v červenci by devět ústavních soudců jmenoval předseda sněmovny Zaorálek. A že by to byli minimálně srdcem socani jako poleno, na to můžete vsadit.
Stanislav Gross opět potvrdil svůj politický talent a promptně se přimkl k silnějšímu stranickému křídlu. Bude-li takto pokračovat, dozajista se dočká předsednictví vlády.
No to jsem si oddychl. Miloš Zeman v rozhovoru v Právu oznámil, že od roku 1999 navštívil prezident Havel zasedání vlády asi dvakrát nebo třikrát a ono to bylo sedmkrát. Jen se tak potvrdilo, že Zeman často přizpůsobuje fakta své momentální potřebě ( tedy lže), zatímco prezident využívání možnosti navštěvovat zasedání vlády zdaleka nepřehání (tedy unavuje ho to).
Čerstvá exprezidentová Havlová bude radit vedení České lékařské komory v otázkách etiky. Doufám jen, že kameny, kterými se obkládají pacienti, zanechá doma.
Teroristická komanda prý směřují do Česka. Obávám se, že už tady jsou léta a efektivně pracují v různých státních úřadech na různých vyhláškách a nařízeních, neboť jinak si je začasto vysvětlit nedovedu.
"Kdyby mě někdo navrhnul, tak bych o tom uvažoval", prohlásil hudebník a podnikatel Michal Kocáb a zařadil se tak do rostoucí řady podivuhodných prezidentských kandidátů. Páni novináři, ptejte se dál: Bohdalové, cestovatele Zikmunda, modelky Simony Krainové a podobně, srandy není nikdy dost.
Martina Navrátilová senzačně vybojovala v 46 letech grandslamový turnaj. Doufám jen, že á conto tohoto vítězství nikoho nenapadne také ji navrhovat za českou prezidentku. Byť by byla proti mnoha navrženým kandidátům o zatraceně velký kusanec lepším kandidátem.
Na českých silnicích přibylo mrtvých, 92% smrtelných nehod je pak zaviněno "příliš rychlou jízdou vzhledem ke stavu vozovky."
Úřady jistě najdou řešení. Přísněji kontrolovat a postihovat řidiče, jedoucí příliš rychle. Mnohem efektivnější řešení, spočívající v tom, že zlepšíme stav vozovek, z nichž většina jsou formanské cesty, včetně hlubokých kolejí, bohužel určitě použito nebude.
Chvála statistiky: V baru sedí dva hosté a vtom vstoupí Bill Gates. Jeden host říká ihned druhému: Uvědomuješ si, jak jsme zbohatli? Průměrný majetek hostů tohoto baru jsou teď desítky miliard dolarů.